Aizvērt

Kas pērn Kuldīgā sastrādāts

2017. gada 23. augustā, 06:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Kas pērn Kuldīgā sastrādāts
Pirms filmas pirmizrādes eksprezidentei Vairai Vīķei-Freibergai, režisoram Varim Braslam un eksprezidentes vīram Imantam Freibergam atradās, ko apspriest.
Foto: Laila Liepiņa
„Pateicībā jūsu cilvēkiem esam atbraukuši parādīt, ko šeit pērn sastrādājām,” tā jaunās filmas "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" radošās grupas vārdā Kuldīgas pirmizrādē teica režisors Varis Brasla.
ŠEIT VAR ATRAST VISU

Latvijas simtgades cikla pirmās spēlfilmas seanss te notika dienu pēc tās rādīšanas Rīgā. V.Brasla atzinās, ka gan viņam, gan filmēšanas grupai Kuldīga ir mīļa, un uzņemšanas vietas izvēlē daļēji vainojams arī mākslinieks Mārtiņš Milbrets. Šalku mājas atrastas nejauši, bet sakrituši visi parametri: 1922. gadā celta ēka bez eiroremonta, taču kopta, ar pagātnes klātbūtni labā nozīmē, īsts latviešu cilvēku dārzs un kārtīgs suns. „Teikdams savējiem „Veči, Kuldīgā var atrast visu!”, nebiju kļūdījies,” V.Brasla aizvien ir apmierināts.


SIMPATIZĒ NEAPRĒĶINĀMĪBA

No aktieriem bija atbraukusi Valmieras teātra aktrise Vizma Kalme un mazās Olgas atveidotāja, snēpelniece Eva Ozola. „Aktieri tagad ir stipri ruļļos – vai filmēšanā, vai mēģinājumos, vai reklāmas rullīšos,” atzina režisors. Viņš pastāstīja, ka, atlasot tēlotājus galvenajām mazo varoņu lomām, noklausīti 80 puikas un 300 meitenes. Eva visiem šķitusi simpātiska ar neaprēķināmo dabu. „Viņa varēja pārtraukt runāt tekstu, jo gar logu pēkšņi gāja suns. Protams, tas ir daudz interesantāk nekā ķēmoties kameras priekšā,” smejas režisors.


ĪSTA SIMTGADES FILMA

Savs vārds bija sakāms arī eksprezidentei Vairai Vīķei-Freibergai, kura no lauku mājām Īvandē ieradusies kopā ar dzīvesbiedru Imantu Freibergu. „Esam privileģēti, ka otrā pirmizrāde notiek Kuldīgā. Vairums filmu veidotāju apmierinās tikai ar Rīgu. Šovasar abi ar Imantu zvērējām, ka no Īvandes mūs pat grēku plūdi neizdzīs, tomēr šo filmu gribējām redzēt. Pašiem ir sešgadīgs mazdēls, kura attiecības ar datoru ir ļoti ciešas. Bērns nav izvēlīgs – viņam vienalga: dators, planšete vai telefons. Kā vecvecāki meklēsim filmā derīgas pamācības vai vismaz kārtīgi izsmiesimies,” sacīja V.Vīķe-Freiberga, pārejot uz nopietnāku tēmu.

„Šajā gadījumā tie nebūs tukši vārdi par simtgades filmu. Vēl pēc simt gadiem cilvēki varēs redzēt, kāda toreiz bija Latvija. Salīdzinot ar lielajām tautām, mēs pēc sava skaita vairāk kā uz videorullīti vietnē You Tube nevarētu cerēt, tomēr taisām brīnišķīgas filmas! Tas ir latviešu noslēpums – sasniegt nesasniedzamo.”


Kuldīgas kinoteātrī filmu VECTĒVS, KAS BĪSTAMĀKS PAR DATORU var noskatīties līdz 7. septembrim.


/No scenārija autora Alvja Lapiņa sarunām ar bērniem aktieru atlasē/

– Ko dara tavs vectēvs?
– Skatās televizoru.
– Tev vajag viņā modināt citas intereses!
– Es jau viņu modinu, kad aizmieg.

– Vai tev ir kāds mājdzīvnieks?
– Vēl nav, bet drīz būs.
– Sunītis, kaķītis?
– Brālītis.

– Kādas tev attiecības ar datoru?
– Ha, ha! Vai tad tu nezini, ka attiecības var būt tikai ar sievietēm?

– No kurienes tu esi?
– No Rīgas.
– Kādas vēl pilsētas zini?
– Vecrīgu.

– Cik tev ļauj sēdēt pie datora?
– Stundu.
– Ko tu dari pēc tam?
– Eju pie planšetes.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi