Aizvērt

Rudens krāsās un izjūtās

2017. gada 11. oktobrī, 06:00
Raksta autors: Laila Liepiņa
Rudens krāsās un izjūtās
Foto: Laila Liepiņa
Kuldīgas vecajā rātsnamā ienācis rudens – līdz 6. novembrim meža noskaņas tur uzbur sēņu, ogu un zvēru atainojums gleznās, kas aplūkojamas, putnu balsīm skanot.
14 dalībnieki no Tautas tēlotājmākslas studijas Kuldīgas palete izstādē Meža veltes skatītāju vērtējumam nodevuši 16 darbus. Vadītāja Iveta Brence stāsta, ka daļa darbu augustā tapuši plenērā, kurā Liepājas mākslinieces Dzintras Budovskas vadībā apgūta gleznošana ar eļļas krāsām. Vēl izstādē ir darbi akrila, akvareļa un jauktā tehnikā. Kultūras centra producente Jana Bergmane piebilda, ka darbus jau novērtējuši tūristi no Lietuvas un teikuši paldies par īstajām rudens krāsām.

Visvairāk gleznās redzamas sēnes. Rasai Rasmanei patīk putni, tos viņa attēlojusi kopā ar pīlādžiem. Annai Fokerotai šī ir pirmā izstāde, viņa mēģinājusi tēmu atainot neparastāk, un tā tapis darbs Rudens krāšņuma krelles. Viņa strādā studijā, jo atzīst, ka vadītājas I.Brences padoms ļoti nepieciešams. Antra Laizāne ir dalībniece ar pieredzi un glezno mājās, kur viesistaba pārtapusi par studiju. Viņai izstādē divi darbi: Pīlādži un briedis bauru laikā gleznā Kliedziens. Dzīvesbiedrs viņas vaļasprieku atbalsta un Kuldīgas paletei gatavo rāmjus.

Citi darbi – par lauku tēmu – nupat bija apskatāmi Hercoga Jēkaba gadatirgū, Padures muižā tos varēs aplūkot Leģendu naktī. Sadarbībā ar muzeju top izstāde par Kuldīgu, kas būs gatava novembrī. Studijā šogad ir 13 jauni dalībnieki.

Kuldīgas paletes izstādē Meža veltes piedalās: Anna Fokerota, Daiga Rozevska, Ligita Traščenko, Inese Levāna, Elīna Irbe, Antra Laizāne, Zane Gauja, Ineta Krūmiņa, Kristīne Mora-Zemīte, Rasa Rasmane, Dzidra Lāce, Liene Circene, Aivars Brencis, Guntis Obodņikovs.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: