Aizvērt

Kamēr kuldīdznieki gribēs, festivāls būs

2017. gada 13. oktobrī, 06:00
Raksta autors: Justīne Smilga
Kamēr kuldīdznieki gribēs, festivāls būs
„Ar biļešu iegādi jāpasteidzas – jau tagad izpārdota bērnu izrāde "Karnevāls un kartupeļu salāti", bet uz "Kņazi Marju", piemēram, jelgavnieki nopirkuši 98 biļetes,” tā festivāla "Teātris ir visur Kuldīgā" direktore Dana Bjorka informēja preses konferencē.
Viņa mudina cilvēkus šādu iespēju izmantot, jo klāt tiek pievestas augstvērtīgas izrādes par labu cenu.


13 PASĀKUMI DIVĀS DIENĀS

„Jau pērn pirmajā festivālā pārliecinājāmies, ka kuldīdznieki teātri ļoti mīl, turklāt festivāls mūsu pilsētai piestāv,” Kuldīgā novada domes priekšsēde Inga Bērziņa skaidro, kāpēc tas notiek šeit. „Arī es ar lielu nepacietību gaidu, kas būs šogad.”

D.Bjorka papildina: „Kamēr festivāls cilvēkiem būs interesants, tikmēr darbosimies. Mūsu komandai šeit ļoti patīk strādāt, jo saņemam lielu atbalstu no iedzīvotājiem un pašvaldības.” Viņa secina, ka pirmais festivāls bijis negaidīti veiksmīgs. Tas devis spēku, bet uzlicis arī pienākumu līmeni noturēt. „Nav viegli, tomēr cenšamies. Pērn nāca klāt daudzi kuldīdznieki, kuri teica: „Divām dienām pasākumu ir pārāk daudz. Gribam noskatīties visu, bet nevaram.” Tad mēs, organizatori, apsēdāmies pie galda un nolēmām, ka šogad programma jāveido ne tik pārblīvēta, lai cilvēki var redzēt visu. Tomēr tas neizdevās arī šogad – divās dienās piedāvājam 13 kvalitatīvus pasākumus,” smejas festivāla direktore.


DRAUDZĪBA TURPINĀS

D.Bjorka stāsta, ka visu šo gadu turpinās pērn oktobrī aizsāktā draudzība starp kuldīdzniekiem un maskaviešiem no Mazās Bronnajas dramatiskā teātra: „Tie nav tikai vārdi: viņi sūta vēstules, Annas baznīcas mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics brauc ciemos. Šogad viņi atvedīs dramatisku darbu Kņaze Marja pēc Ļeva Tolstoja romāna Karš un miers motīviem. Maskavieši ir spilgti, tādēļ aicinu visus uz kultūras centru (KKC) 21. oktobrī 19.00.”


AKCENTS UZ JAUNO PAAUDZI

Daudzas izrādes būšot izglītojošos, piemēram, Rustema Gaļiča teātra no Ņujorkas vestais muzikāli poētiskais uzvedums Mūsu paziņa – Sergejs Jeseņins Sv. Annas baznīcā 22. oktobrī 12.00. Ieeja par ziedojumiem, kas tiks nodoti Kuldīgas invalīdu biedrībai. „Tā ir laba iespēja skolēniem oriģinālvalodā iepazīt ne tikai dzejnieka Sergeja Jeseņina daiļradi, bet arī viņa personību. Bērniem paredzētas trīs izrādes. Ļoti interesants projekts, ko bez maksas varēs redzēt 21. oktobrī 11.00 Grants ielas 29. nama pagalmā, ir šogad Spēlmaņu naktij nominētā izrāde Nāc laukā. Žūrija izrādi vērtēs Kuldīgā. Režisors Kārlis Krūmiņš lūdza uzsvērt, ka šī ir izrāde gan vecākiem, gan bērniem.”

D.Bjorka atgādina, ka KKC kinozālē abas dienas no 17.45 līdz 18.45 četros bezmaksas seansos kuldīdznieki varēs noskatīties pērn festivālam īpaši uzņemto mākslas īsfilmu Teātris ir visur. Tajā filmējās vietējie, galvenajā lomā – novadnieks, Nacionālā teātra aktieris Jurģis Spulenieks. Festivāls beigsies ar komēdiju Bļitka KKC zālē 22. oktobrī 19.00.


• Festivāls Teātris ir visur Kuldīgā notiks 21. un 22. oktobrī.
• Programma: www.kurzemnieks.lv, festivāla mājaslapā www.tivk.lv.
• Biļetes – Biļešu paradīzes kasēs: Kuldīgas kultūras centrā, www.bilesuparadize.lv.
Komentāri
latvis
2017. gada 18. oktobrī, 08:34
jebšu -kamēr dome apmaksās, tamēr būs..
Pievieno jaunu komentāru: