Aizvērt

Lielās dzīves mazās glezniņas

2017. gada 23. oktobrī, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Lielās dzīves mazās glezniņas
„Mazo glezniņu speciālists,” tā tiek dēvēts kuldīdznieks Aivars Brencis. Izstādē – viņa košie, gaismas piestrāvotie darbi.
Foto: Lāsma Reimane
„Tādu lielo atziņu un lielā gandarījuma nemaz nav. To veido sīki mirkļi – daudz bijis laba, daudz skumja…” tā saka Tautas tēlotājmākslas studijas "Kuldīgas palete" dalībnieks Aivars Brencis, kurš 70. jubilejā savu veikumu rāda Līvijas Rezevskas izstāžu zālē.
Jubilārs vislabāk pazīstams ar saviem vaļaspriekiem – gleznošanu un dārzkopību, jo viņš ir viens no pirmajiem paletiešiem un ilgi vadījis Kuldīgas rajona dārzkopības un biškopības biedrību. Bet tā esot viņa dzīves aisberga redzamā daļa, jo pamatnodarbe visu mūžu bijusi celtniecība. „Dzīvē tāpat kā gleznā – it kā viens veselums, bet sastāv no sīkiem krāsu triepieniem, no niansēm. Kā var pateikt, kas tajā galvenais? Paņemsi ārā ko vienu – tas būs neizteiksmīgi. Viss veidojas tikai kopā,” viņš saka.

Pirmo reizi, kad paņēmis rokās zīmuli, Aivars atceras labi: „Biju astoņus deviņus gadus vecs, kad mamma sagādāja krāsu zīmuļus un zīmējamo papīru – pat nezinu, kā viņai bija izdevies to dabūt. Kopš tā laika māksla visu mūžu bijusi līdzās, un jaunībā domāju iet pa mākslas ceļu.”

Par jubilejas izstādi viņš skaidro: „Šo var saukt par retrospektīvu, jo esmu izvēlējies arī vecākus darbus. Senākais ir no 1979. gada, bet lielākā daļa ir jauni, pat pavisam svaigi. Jubilejās parasti rīkoju personālizstādi, arī iepriekšējā bija šajās telpās – tās man ļoti patīk.”

Aivara meita Iveta Brence ir māksliniece, Kuldīgas paletes vadītāja. Viņa saka: „Radošums mums ir ģimenē – tētis glezno, mamma nodarbojas ar floristiku, līdz ar to veidojies mans dzīves ceļš. Tētis ir mazo glezniņu speciālists – viņam tās iznāk tik veikli un brīvi! Turklāt viņš ir ļoti košs kā reti kurš.”


Aivara Brenča gleznas apskatāmas līdz 18. novembrim L.Rezevskas izstāžu zālē Kuldīgā, Mucenieku ielā 19: trešdienās 11.00–16.00, ceturtdienās, piektdienās 10.00–15.00, sestdienās, svētdienās 11.00–15.00.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: