Aizvērt

Slavinājums mīlestībai un drosmei

2017. gada 1. novembrī, 02:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Slavinājums mīlestībai un drosmei
Grāmatas "Mīlestība" atvēršanas svētkos Kuldīgas bibliotēkā – tās galvenie varoņi: komponists Atvars Sirmais, aktrise, dzejniece Dina Kristīne Bitēna un grāmatas autore Aina Liepiņa.
Foto: Lāsma Reimane
„Kristīnes un Atvara mīlestība vienam pret otru, pret katru dzīvu radību un pret Latviju – tie bija iemesli rakstīt šo darbu,” tā grāmatas "Mīlestība" atvēršanā Kuldīgas bibliotēkā teica autore Aina Liepiņa.
Grāmatas varoņi ir aktrise un dzejniece Dina Kristīne Bitēna un komponists Atvars Sirmais. A.Liepiņa piebilda, ka viņu ļoti iedvesmo Kristīnes dzejoļa rindas un dzīves moto: „ Un tas, kurš man darīja pāri, lai sapnī Dieviņu redz.”


PIRMĀ ATVĒRŠANA – KULDĪGĀ

Kuldīgā notika grāmatas pirmie atvēršanas svētki, jo abiem tās varoņiem pilsēta ir tuva: te dzīvo draugi, arī viena no Kristīnes tuvākajām draudzenēm – aktrise, režisore un rakstniece Dace Priede, no šīs puses nāk arī Atvara senči. Tāpēc titullapā abi redzami fotogrāfijā uz Kuldīgas muzeja balkona ar Ventas rumbu fonā.

Pasākums atklāts ar vienu no populārākajām A.Sirmā dziesmām Savai zemītei. Viesi varēja klausīties D.K.Bitēnas dzeju autores lasījumā, A.Sirmā mūziku un D.Priedes lasītos grāmatas fragmentus. Daudzos notikumos viņa bijusi klāt, jo abu aktrišu dzīves ceļi vijušies līdzās jau kopš studiju gadiem. Tāpēc vēl jo interesantāks bija dažs labs Daces komentārs. Viņa arī uzsvēra, ka Kristīnes dzeja esot viena no mīļākajām, un ierindoja to līdzās vairāku izcilo latviešu dzejnieku veikumam.


TRĪS P UN ČUČUMUIŽAS RŪĶI

A.Liepiņa atklāja, ka Kristīne un Atvars dzīvē vadās pēc P principa – viņu dzīves pamatā ir pieticība, pateicība un pazemība. Autore īpaši minēja, ka grāmatu nolēmusi rakstīt arī Kristīnes drosmes un saasinātās taisnīguma izjūtas dēļ, jo viņa nav baidījusies nostāties pret autoritātēm, kaut tādēļ ne reizi vien nācies ciest. Reiz aktrise un komponists palikuši bez darba, un tas mudinājis izveidot bērniem raidījumu Čučumuiža Latvijas televīzijā, kas ilgus gadus bija ļoti populārs. Daudziem viņi ir un paliks bērnības Čučumuižas rūķi, kaut arī televīzijā tāda raidījuma vairs nav, taču ar Čučumuižas un citām programmām viņi labprāt viesojas Latvijā un tālās zemēs.

Abi ļoti mīl dzīvniekus – suns un 18 kaķu viņu mājās nav nonākuši nejauši. „Tā ir mīlestība pret tiem, kuriem nav savu māju un nav neviena, kas par tiem rūpējas,” teica A.Liepiņa.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: