Aizvērt

Rimantu Ziedoni iepazīstot

2017. gada 6. novembrī, 08:00
Raksta autors: Mārīte Milzere
Rimantu Ziedoni iepazīstot
Literāts un ceļotājs Rimants Ziedonis – sava tēva Imanta Ziedoņa rakstīšanas tradīciju turpinātājs – pasākumā Mākslas namā raisīja plašu kuldīdznieku uzmanību.
Foto: Lāsma Reimane
Kuldīgas Mākslas nama zālē aizvadītajā ceturtdienā brīvu vietu gandrīz nebija – dažādu paaudžu interesenti, arī skolotāju mudināti skolēni ieradās satikt dzejnieku, rakstnieku, žurnālistu, Latvijas apceļotāju Rimantu Ziedoni.
Kuldīga viņam neesot nepazīstama vieta – te būts vairākkārt, šurp vesti Austrālijas radi, bet tikšanās ar lasītājiem gan šeit ir pirmoreiz. Tāpēc R.Ziedonis sāka ar iepazīšanos, stāstot par žurnālista gaitām un ļaujot ieskatīties arī šī darba aizkulisēs.

Par savu jaunradi viesis sacīja – neesot sistemātiskais rakstītājs, kas sešos celsies, tad cītīgi sēdēs pie rakstāmgalda. Viņš rakstot, kad patiešām jūtot, ka ir īsta noskaņa daiļdarbam, tāpēc arī tīrās daiļliteratūras R.Ziedonim maz. Jaunākais darbs ir pērn iznākusī stāstu grāmata Pastaiga. Bet īpaši viņu interesējot dokumentālā proza: vispirms bijusi grāmata Mežu zemē Latvijā (kopā ar tēvu Imantu Ziedoni rakstīta), tad loģisks tēmas turpinājums Jūras zemē Latvijā.

R.Ziedonis pārliecināts, ka par maz īstas uzmanības tiek pievērsts cilvēkam, bet katrs stāsts vienlaikus ir laika dokumentējums, un tā tapa Paradoksālā Latvija. Pēc ciemošanās pie radiem Austrālijā uzrakstīts darbs Nacionālais dēkainis – krokodilu mednieks, jo R.Ziedonim bijusi iespēja tikties ar leģendāro Arvīdu Blūmentālu. Īpaša vieta dokumentālo darbu klāstā ir grāmatai Austrumu robeža – tai materiāls vākts, braucot, ejot gar Latvijas un Baltkrievijas, Latvijas un Krievijas robežu, tiekoties ar cilvēkiem, iepazīstot to valsts daļu, kas jo īpaši mums, kurzemniekiem, ir mazāk zināma. Stāstījumu papildināja bagātīgs fotogrāfiju klāsts, un par katru – kāds stāsts, atmiņas.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi