Aizvērt

"Zelta bize" brauc uz Vārmi

2017. gada 8. novembrī, 06:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
"Zelta bize" brauc uz Vārmi
Vārmes amatierteātra aktrises Ilze Lagzdiņa (izrādē Elvīra) un Agnese Mežiņa (Valija). Agnesei šis nebija pirmais "Zelta mats", bet Ilzei gan. Režisore Lida Čevere slavē: Ilze ar pirmo nopietno lomu ieguvusi žūrijas atzinību.
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas amatierteātru skatē gan tradicionālo balvu par labāko izrādi jeb "Zelta bizi", gan "Zelta matus" par režiju un pirmā un otrā plāna aktrišu spēli saņēmis Vārmes kolektīvs "Es un tu" un režisore Lida Čevere par izrādi "Tie paši oši".
Šogad piedalījās septiņi kolektīvi, Kuldīgā un Snēpelē rādot tikai un vienīgi pēc latviešu autoru darbiem tapušas izrādes. Žūrija, kurā darbojās Eduarda Smiļģa teātra muzeja vadītājs, profesors Jānis Siliņš un Ventspils novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītāja Zane Pamše, bija barga un pat paskopa: visi Zelta mati netika izdalīti, un režisori saņēma krietnu devu kritikas. Savukārt publikas atsaucība un aplausi bija kā balzams amatieru dvēselei.

Vārmes režisore L.Čevere priecājas par panākumiem, īpaši tādēļ, ka teātrim šī ir 10. sezona: „Līdz šim mums vienmēr tika mati, tagad ieguvām arī bizi.”

Par repertuāra izvēli viņa teic, ka latviešu lugas vienmēr iestudē labprāt, bet kolektīva Es un tu vēsturē tādi klasiķi kā Rūdolfs Blaumanis un Ādolfs Alunāns neesot uzvesti. Tradicionāli vienu sezonu teātris izvēlas viegla rakstura lugu, otru sezonu – nopietnāku: „Evitas Sniedzes Tie paši oši ir traģikomēdija – gan pasmieties var, gan skatītājam un aktierim likt padomāt.” Ar izrādi braukšot arī viesizrādēs, bet tagad kolektīvs gatavojas 2. decembrim, kad tiks svinēta 10. dzimšanas diena. Savukārt februāra otrajā pusē jādodas uz Kurzemes skati Ventspilī.


PIEŠĶIRTĀS BALVAS
Zelta bize izrādei Tie paši oši (Vārmes amatierteātris Es un tu).
Zelta mats par labāko režiju Lidai Čeverei (Vārme).
Zelta mats 1. plāna aktrisei Ilzei Lagzdiņai (Vārme).
Zelta mats 2. plāna aktrisei Agnesei Mežiņai (Vārme).
Zelta mats 1. plāna aktierim Mārtiņam Kraskuram (Kuldīgas amatierteātris).
Zelta mats 2. plāna aktierim Jānim Muižarājam (Snēpeles amatierteātris).
Zelta mats par horeogrāfiju izrādes Pēdējā barjera horeogrāfu grupai (Inita Saleniece-Purmale, Ruslans Kurlovičs, Valdis Devjatņikovs jauniešu teātrī Focus).


SKATĒ PIEDALĪJĀS:
Laidu amatierteātris ar Baibas Jukņēvičas lugu Pilsētnieki (režisore Raimonda Vilmane);
Snēpeles amatierteātris ar Leldes Stumbres lugu Plīvurītis ar punktiņiem (R.Vilmane, III pakāpe);
Vārmes amatierteātris Es un tu ar Evitas Sniedzes lugu Tie paši oši (Lida Čevere, augstākā pakāpe);
Kurmāles amatierteātris ar Leldes Stumbres lugu Tā, ka var redzēt ceļu (Gunta Krauze);
Kuldīgas amatierteātris ar izrādi Zilā pēc Gunāra Priedes lugas motīviem (Dace Priede, II pakāpe);
Kuldīgas jauniešu teātris Focus ar izrādi Pēdējā barjera pēc Andreja Dripes stāsta motīviem (Daiga Pirtniece, II pakāpe);
Kuldīgas ģimeņu teātris ar izrādi Zilie spārni. Acis. Zvaigznes. Acis pēc Ārijas Elksnes un Pētera Pētersona darbiem (Gunta Krauze, III pakāpe).
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi