Aizvērt

Izstāde par pašdarbību Kurmālē

2017. gada 15. novembrī, 06:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Izstāde par pašdarbību Kurmālē
Kurmāles vēstures istabā pašlaik apskatāma izstāde par pašdarbību pagastā, kā arī rokdarbi.
Foto: Aivars Vētrājs
„Mums ir viena telpa, bet iekšā – liela vēsturiska bagātība,” tā Kurmāles kultūras organizatore Aina Sļisarenko saka par vēstures istabā izveidoto izstādi, kas vēsta par pašdarbību pagastā, sākot pat no pēckara gadiem, un kas veltīta Latvijas dzimšanas dienai.
Tur apskatāmas senas fotogrāfijas, padomju saimniecības Vilgāle deju kolektīvu tautas tērpi, villaines, saktas, sieviešu ansambļu tērpi. Izliktas arī rokdarbnieču kopas Darbīgās rokas adītās zeķes ar latvju rakstiem.


TAUTASTĒRPS, BLŪZES, CIMDI

„28. oktobrī bija pašdarbnieku vakars, un tad tapa izstāde – cilvēki bija sanesuši priekšmetus un fotogrāfijas par pēckara gadiem. Es vēl pieliku klāt mūsdienas, nofotografēju, kāda pašdarbība te notiek pašlaik. Mums ir vokālais ansamblis, amatierteātris, rokdarbnieču kopa. Izstādē var apskatīt, kā tas laika gaitā mainījies. No padomju saimniecības Vilgāle laika saglabājušies tautastērpu fragmenti un viens tautastērps pilnībā, kas te izlikts. Cilvēki nāk un priecājas, jo atceras, kā kādreiz dejojuši deju kolektīvā. Vokālo ansambli 80. gados vadīja Stella Pavloviča, no tiem laikiem saglabājušās šalles un blūzes. Tagad izstādi papildina rokdarbnieces ar cimdiem un zeķēm.”


LAI JAUNATNE REDZ

„Vēstures istaba ir ļoti bagātīga, un šī izstāde būs apskatāma līdz Jaunajam gadam. Es tās mainu divreiz gadā, jo materiālu ir ļoti daudz. Pavasarī telpu papildinājām ar mēbelēm, lai būtu, kur izvietot eksponātus,” skaidro A.Sļisarenko. Vēstures istaba iekārtota jau astoņus gadus, krājumā ir padomju laiku liecības: kefīra pudeles, bērnu knupīši, veļas knaģi, oktobrēnu nozīmītes utt. „Šķiet, ka tas bijis nesen, bet daudzi neko tādu nav redzējuši. Esmu savākusi arī padomju laiku naudu, vēstures materiālus par padomju saimniecību Vilgāle, kura pastāvēja 30 gadus, par saimniecības nozarēm un pašdarbību.”

Priekšmeti, fotogrāfijas un citas lietas atnesuši pagasta iedzīvotāji. Cilvēki esot ļoti atsaucīgi, un sevišķu paldies A.Sļisarenko saka Skaidrītei Matrozei, Uģim Bredovskim, kā arī Vairai Šalmei, kura atnesusi daudzas vēsturiskās liecības, īpaši par izglītību. Arī citi aicināti parādīt agrāku laiku priekšmetus, lai jaunatnei būtu, ko apskatīt.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi