Aizvērt

Kuldīgu var gleznot un gleznot

2017. gada 29. novembrī, 01:00
Raksta autors: Maija Jankovska
Kuldīgu var gleznot un gleznot
Muzejā studijas "Kuldīgas palete" izstādē "Nekur nav tik labi kā mājās" aplūkojamas gleznas, kurās pilsēta parādīta pašu kuldīdznieku acīm.
Foto: Zentas Mertenas arhīvs
Latvijas dzimšanas dienas mēnesī Kuldīgas novada muzejs vēlējies parādīt izstādi, kas ciešāk saistīta ar pilsētu. Ilgi neesot bijis jādomā: tiem jābūt vietējiem – tēlotājmākslas studijai "Kuldīgas palete".
Pagājušonedēļ atklāta izstāde Nekur nav tik labi kā mājās, un līdz janvāra vidum apskatāmi 14 dalībnieku darbi par Kuldīgu. Kā stāsta studijas vadītāja Iveta Brence, piedāvājums izteikts tikai septembra beigās, kad līdz atklāšanai palicis gandrīz mēnesis. Taču dalībnieki šo ideju uzņēmuši ar entuziasmu – tapuši jauni darbi. Laimīgā kārtā izstādes datums nedaudz pavirzījies uz priekšu, ļaujot iesākto pabeigt, un tagad vairāk nekā puse darbu radīti tieši izstādei.

Visilgāk Kuldīgas paletē darbojies Aivars Brencis, kurš pilsētu glezno labprāt un bieži – īpaši tuvi esot tiltiņi, Ventas rumba, baznīcas. Viņaprāt, Kuldīga ir neizsmeļama, to var gleznot un gleznot: „Ikdienā skrienam, joņojam un īsti nemaz to neredzam, bet, strādājot pie gleznas, var iedziļināties un to pilsētas dvēseli atsegt.”

Salīdzinot to, kāda bijusi Kuldīgas palete pirms 40 gadiem, A.Brencis uzskata: galvenā atšķirība – agrāk tajā darbojušies pusmūža vai vecāki cilvēki, bet tagad dalībnieki ir drosmīgāki, krāsaināki, jauneklīgāki, jo paši ir gados jaunāki.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: