Aizvērt

Amatierteātri liek noticēt

2017. gada 1. decembrī, 00:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Amatierteātri liek noticēt
Skrundas pašdarbības teātra "SAAN" iestudētā sarežģīto attiecību izrāde "Dīvainā misis Sevidža" skatē saņēmusi visaugstāko novērtējumu, un Dace Kudore (no labās) un Vilnis Grāvelis atzīti par labākajiem aktieriem. Brīnās Gita Johansone.
Foto: Aivitas Staņevičas arhīvs
Skrundas novada amatierteātru skatē divi no četriem kolektīviem ieguvuši augstāko vērtējumu, arī pārējās izrādes novērtētas atzinīgi.
Kultūras nama menedžere Liene Krūmiņa norāda, ka šoreiz režisori tikuši galā ne tikai ar tautā iemīļotām latviešu dramaturgu lugām, bet arī ārzemju autoru darbiem. Žūrijā bija Latvijas Kultūras akadēmijas skatuves kustības pedagoģe Rita Lūriņa un režisors, aktieris Edmunds Freibergs.

Skrundas amatierteātris SAAN rādīja Džona Patrika Dīvaino misis Sevidžu – stāstu par sarežģītām attiecībām klusajā klosterī un saņēma atzinību vairākās nominācijās. Iestudējums novērtēts ar 45 punktiem, piešķirta A pakāpe. Kolektīva vadītājs Aldis Zalgauckis atzīts par labāko režisoru, Dace Kudore un Vilnis Grāvelis – par labākajiem aktieriem (abi spēlē arī Nīkrāces amatierteātrī Brinida).

Tikpat augstu novērtēts Skrundas jauniešu teātris (režisore Anda Stiba) ar Artas Dzīles lugu Pagrabs, pieškirta balva par labāko scenogrāfiju. Abas izvirzītas Gada izrādei 2017 Ventspilī.

Brinida rādīja Jēkaba Janševska komēdiju Precību viesulis, ko vasarā nīkrācnieki kopā ar skrundeniekiem iestudējuši uz Līgo svētkiem. Režisore Inga Ezeriete vēlējās darbu turpināt un līdz skatei pieslīpēt. Žūrijas vērtējums – 42 punkti un pirmā pakāpe, īpaša ekspertu pateicība Aijai Targonijai par spilgtu epizodisko lomu, bet visam kolektīvam – par ansambļa izjūtu un izrādes vizuālo tēlu. Rudbāržu amatierteātrim Spēlmaņi (režisore Mirdza Pilskunga) par Ādolfa Alunāna lugu Draudzes bazārs – 39 punkti un otrā pakāpe. Dzintra Buta ieguva labākās otrā plāna aktrises titulu. Liels pārsteigums bija Rudbāržu zemnieku saimniecības Kalna Dzenīši darbinieku iestudētā Ritas Misūnes luga Tikai alus un siers. Arī šīs izrādes sākums bijusi kopīga Jāņu svinēšana, bet tad zemnieki sasparojušies parādīties plašākai publikai, kaut nav amtierteātra kolektīva statusā. Vadītājs Vasils Drebots atzīts par labāko otrā plāna aktieri.

R.Lūriņa par skati atzina: „Redzēju brīnišķīgu aktieru potenciālu un spējīgus vadītājus, kuri strādā mērķtiecīgi. Arī repertuāra izvēle liecina, ka Skrundā darbojas gudri cilvēki. Bet tā zemnieku saimniecība ir paraugs visiem kolektīviem Latvijā, ka savi ļaudis jākurbulē ne tikai peļņai. Kopā var arī spēlēt teātri, turklāt diezgan labi.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi