Aizvērt

Baha festivālā – virtuozitāte un degsme

2017. gada 6. decembrī, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Baha festivālā – virtuozitāte un degsme
Klavesīnistes Ainas Kalnciemas un čellista Ramona Jafē priekšnesums Kuldīgas klausītājus savaldzināja. Notis šķirt piepalīdz mūzikas skolas pedagoģe Marta Ozoliņa.
Foto: Aivars Vētrājs
Ar sirsnīgiem aplausiem un bravo saucieniem kuldīdznieki sveica klavesīnisti Ainu Kalnciemu un čellistu Ramonu Jafē pēc 17. starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla koncerta mūzikas skolā.
Mākslinieki novērtēja publikas atsaucību un dāvāja piedevu – vienu no populārākajiem Astora Pjacollas skaņdarbiem, kas klavesīna un čella saspēlē ieskanējās vēl nedzirdētās krāsās. „Klasika ir viņa mīlestība, flamenko – viņa kaislība,” tā A.Kalnciema raksturoja kolēģi R.Jafē. Viņš dzimis Rīgā, jau bērnībā ar vecākiem emigrējis uz Izraēlu, bet tagad dzīvo Vācijā. Koncertā varēja novērtēt ciemiņa virtuozitāti Baha čella sonātē un paša sacerētajā Kaislības dziesmā, kurā ieskanējās flamenko ritmi, kā arī abu mākslinieku duetus. Skanēja arī Dmitrija Bortņanska un Georga Fridriha Hendeļa darbi.

Baha mūzikas fonda prezidente A.Kalnciema jau kopš 2013. gada festivāla koncertus ved arī uz Kuldīgu. Līdz šim tie skanēja domes zālē, bet šogad pirmo reizi notika mūzikas skolas atjaunotajā zālē, kas bija klausītāju pilna. Novembrī kuldīdzniekiem bija iespēja dzirdēt arī uzlecošo itāļu pianisma zvaigzni Eloizu Kašo.

Koncertu rīkoja Kuldīgas novada pašvaldības kultūras nodaļa.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: