Aizvērt

Tautiski motīvi roka ritmos

2017. gada 8. decembrī, 02:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Tautiski motīvi roka ritmos
Grupas "Symbolic" albumā "Mūžam saule debesīs" iekļautas 12 dziesmas, ar kurām mūziķi vēlas uzrunāt tos, kuri jūt piederību savai tautai, atbildību pret zemi un senčiem.
Foto: Lāsma Reimane
Folkroka grupa "Symbolic", kurā darbojas arī kuldīdznieki Ģirts Blūms (bass) un Lauris Aišpurs (ģitāra), nupat laidusi klajā pirmo albumu "Mūžam saule debesīs".
Symbolic runā tautasdziesmu valodā, bet mūzikā dominē roka ritmi un ģitāru skaņa apvienojumā ar kokles un citu tautas mūzikas instrumentu balsīm. Grupas sastāvā vēl ir Jānis Rage Raģis (ģitāra), Uldis Kākulis (balss), Ēriks Lizbovskis (bungas).

Kuldīdznieks, ģitārists L.Aišpurs stāsta: „Disku ierakstījām gada laikā, bet dziesmas tapušas jau no gadsimta sākuma. Vienu dienu secinājām, ka sakrājies diezgan liels materiāls. Sākām rakstīt un sapratām, ka šīs 12 dziesmas ir stilistiski līdzīgas un iekļaujas albuma koncepcijā.”

Vāka noformējumu veidojusi māksliniece Mētra Drulle, bijusī aizputniece: „Mētra ir grupas dalībnieka Jāņa sieva, māksliniece mūs saprot, tādēļ varēja uztaisīt grupai atbilstošu dizainu. Daudz palīdzējusi un vairākās dziesmās spēlējusi folkloriste Dina Liepa, kas ar mums ir no pirmsākumiem.”

Divas dziesmas savulaik tapušas kopā ar dziedātāju Niku Matvejevu: „Nospēlējām Bildēs 2003, pēc tam kopā ierakstījām vairākas dziesmas. Nika piemiņai divas iekļāvām albumā. Daugaviņa šogad pārrakstīta no oriģināla, no kura atstājām tikai Nika balsi un kokli, bet pārējos instrumentus ierakstījām, lai skaņa labāka.”

Albumu var nopirkt izdevniecībā Lauska (www.lauska.lv), Cafe „Leningrad” Rīgā un citur. L.Aišpurs piebilst: „Tirāža ir maza. Noklausīties var arī internetā, bet, ja grib iegādāties taustāmu materiālu, un mūsu gadījumā tas ir diezgan ekskluzīvi, tie, kuri vēlas, to sameklēs.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: