Aizvērt

"Rumbas kvartets" ar Rozenštrauhu

2017. gada 8. decembrī, 04:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
"Rumbas kvartets" ar Rozenštrauhu
Šajā diskā "Rumbas kvartets" varēja iekļaut tikai mazu daļu vecmeistara Eduarda Rozenštrauha dziesmu.
Plašā apritē nonācis LTV raidījuma "Latvijas sirdsdziesma" finālista – Kuldīgas grupas "Rumbas kvartets" – trešais albums "Vecmeistara dziedātās dziesmas".
Tajā iekļautas leģendārā latviešu dziesminieka Eduarda Rozenštrauha kompozīcijas, jo nākamgad viņam apritētu 100 gadu tāpat kā mūsu valstij. „Tautā iemīļotajam vecmeistaram bija ļoti daudz dziesmu, albumā varējām iekļaut vien 11 – tā ir ļoti maza daļiņa,” teic Rumbas kvarteta solists Artis Šimpermanis. „Ņēmām gan tādas, kas vairāk dzirdētas, piemēram, Likteņdzirnas un Zilo lakatiņu, gan tādas, kas nav bijušas tik populāras. Patiesībā šis albums radās tieši pēc klausītāju ierosmēm. Piecos gados, kopš uzstājamies, arvien kāds pajautāja: „Kad ierakstīsiet Rozenštrauha dziesmas?” Materiāls tiešām ir plašs, gandrīz vai jādomā par vēl vienu viņa dziesmu albumu.”

Konkrētu plānu grupai pagaidām nav, un vēl jāsagaida atsauksmes par šo albumu. Turklāt Latvijas sirdsdziesmas aptaujā Rumbas kvartets ar leģionāriem veltīto dziesmu Tiem, kas nepārnāca jau uzreiz iekļuva finālā. Izpildītāji atzīst, ka klausītājus laikam saviļņojušas E.Rozenštrauha atziņas. Kad komponistam jautāts, ko viņš novēlētu latviešu tautai nākotnē, viņš atbildējis: „Galvenais – izturēt. Īpaši šinīs laikos. Būt stipriem, tādiem pašiem, kāds es kādreiz biju, kad izturēju Sibīriju un arī vēlāk. Goda vārds! Vairāk neko citu nevajag. Taisni šinīs laikos. Kad mums vienam otram zūd ticība un cerība... Nezaudēt nekad un nekādos laikos, jo latviešu tauta ir bijusi un būs. Vairāk mums neko nevajag!”

Disks pieejams visās Latvijas pasta nodaļās.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi