Aizvērt

Par pucēšanos sendienās

2017. gada 13. decembrī, 02:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Par pucēšanos sendienās
Alsungas muzeja direktore Inga Bredovska rāda, ka bez pieaugušo tērpiem izstādē "Pie bagātās kundzes" apskatāmas arī bērnu un leļļu drēbes.
Foto: Lāsma Reimane
Kleitas, aksesuāri, apavi un citi priekšmeti ir apskatāmi Alsungas muzejā izstādē "Ciemos pie bagātās kundzes".
Tajā redzama kādreizējās alsundznieces, šobrīd Piltenē dzīvojošās Ingūnas Grantas savāktā tērpu kolekcija. „Nevienu no kleitām neesmu pati valkājusi. Visas ir īpaši atnākušas, kad man bijusi izjūta, ka tērps ir tik skaists, ka tam jādod otra dzīve,” stāsta I.Granta. „Mani vienmēr interesējuši apģērbi. Bērnībā spēlējos ar papīra lellēm, tagad vācu to detaļas. Pirmās kolekcijas kleitas savācu no kaimiņos pasen nodegušas un pamestas mājas. Skapī daži apģērbi nebija no uguns cietuši, un man likās, ka tās lietas nav pelnījušas sapūt lietū un vējā. Paņēmu, un, ko varēju, pielaboju. Dažas ir dabūtas labdarības punktā, kur var atstāt, ko pašam vairs nevajag, un paņemt to, kas noderētu.”

I.Grantas kolekcija izstādē redzama pirmoreiz, tā papildināta ar atjaunotajiem priekšmetiem no Alsungas pils un Alsungas muzejā būs skatāma līdz janvāra vidum.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi