Aizvērt

Oratorija pietuvināja Ziemassvētkus

2017. gada 13. decembrī, 01:00
Raksta autors: Dina Poriņa
Oratorija pietuvināja Ziemassvētkus
Adventes laikā Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā skan Kamila Sensānsa "Ziemassvētku oratorija": operas solisti Kalvis Kalniņš, Raimonds Bramanis, Inga Šļubovska-Kancēviča, operas kamerorķestris, kori "Rāte" un "Sonore", diriģē Mārtiņš Ozoliņš.
Foto: Raimonds Grīniņš
„Tagad jūtu, ka Ziemassvētki nāk,” tā pēc Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) mūziķu, koru "Rāte" (Kuldīga) un "Sonore" (Rīga) koncerta Sv. Katrīnas baznīcā sacīja vairāki klausītāji.
Ļaužu pilnā dievnamā, kas izgaismots Adventes violetajā gaismā, sestdien skanēja Kamila Sensānsa Ziemassvētku oratorija deviņās daļās, kā arī daži klausītāju iemīļoti skaņdarbi: Cēzara Franka Panis angelicus, Volfganga Amadeja Mocarta Ave verum corpus un Laudate Dominum. Atskaņojumā piedalījās operas kamerorķestris un solisti Inga Šļubovska-Kancēviča, Ilona Bagele, Raimonds Bramanis un Kalvis Kalniņš, Rātes soliste Inese Krūmiņa, abi minētie kori, un kuplo kolektīvu diriģēja LNOB galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš. Viņš kopā ar kultūras centra direktori Intu Burnevicu šo koncertu kuldīdzniekiem sarūpējuši bez maksas, jo to finansēja gan Valsts kultūrkapitāla fonds, gan kultūras centrs.


DVĒSELEI TIKA SKAISTUMS

Skolotāja Inta Kalniņa uz Rātes koncertiem ejot vienmēr un labprāt klausītos vēl un vēl, arī I.Bageles balss allaž sniedzot cerēto gandarījumu. Pēc pasākuma viņa vēl ilgi jutusies saviļņota, izgājusi caur izgaismoto pilsētu un saka: „Mūziķi dvēselei iedevuši ko skaistu.”

Arī klausītāja Larisa Barinova atzīst: „Jā, radās svētku noskaņa. Aizejot mājās, gribējās kādam par to pateikt paldies. Dzirdēt šeit operas solistus – ar to esam privileģēti. Atmiņā palicis, ka agrāk Katrīnas baznīcā katru Adventes svētdienu bija koncerts un vismaz viens no tiem – kopā ar Mārtiņu Ozoliņu un kamerorķestri. Es uz klasiskās mūzikas koncertiem eju vienmēr, arī mūzikas skolā, Padures muižā un citur. Zāles bieži ir pilnas, tātad pieaugušiem cilvēkiem to vajag. Lai tādu koncertu būtu vairāk!”


„KULDĪGĀ JŪTOS LABI”

M.Ozoliņš savulaik koriem Rāte un Sonore bijis mākslinieciskais vadītājs, bet, nonākot LNOB galvenā diriģenta amatā, bieža sadarbība vairs nebija iespējama. Tomēr ik gadu vismaz reizi vai divas M.Ozoliņš rod iespēju uz Kuldīgu atvest operas māksliniekus un koncertos nereti iesaistīt arī abus savus agrākos kora kolektīvus. „Kuldīgā jūtos labi, un iemeslu ir daudz,” saka diriģents. „Tā ir mana tēva dzimtā pilsēta. Man te bijusi laba muzikālā pieredze, joprojām ir emocionāli kontakti. Prieks atvest tādu mūziku, kādu ikdienā te nevar dzirdēt. Un es izjūtu pienākumu šādi aprūpēt kādu vietu Latvijā.”

Pirms šī koncerta M.Ozoliņš atlidojis no Ķīnas un šodien tur arī atgriezās. Tjaņdziņas Lielajā teātrī un Harbinas Lielajā teātrī, arhitektoniski izcilās kultūras jaunbūvēs līdz pat 1600 skatītājiem, viņš diriģē Džuzepes Verdi operas Traviata izrādes, kurās piedalās dažādu Itālijas kolektīvu mākslinieki, un dara to pēc 4. Tjaņdziņas Operas un dejas festivāla uzaicinājuma. Bet LNOB pēdējā laika darbi ir diriģēt nesen pirmizrādi piedzīvojušo operu Turaidas roze un baletu Dons Žuans, arī Vecgada koncertus, vēl top Jura Karlsona balets Antonija pēc Rūdolfa Blaumaņa Skroderdienām Silmačos un Gaetano Doniceti komiskā opera Dons Paskvāle.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi