Aizvērt

Armēnijas kalni un latvieša dvēsele

2018. gada 29. janvārī, 02:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Armēnijas kalni un latvieša dvēsele
„Gleznās redzamas man mīļas vietas, kuras esmu apmeklējis Latvijā un Armēnijā. Man patīk uz tām raudzīties un arī citiem tās parādīt,” saka katoļu prāvests un mākslinieks Gatis Mārtiņš Bezdelīga, kura darbi apskatāmi Alsungas muzejā.
Foto: Laumas Migovičas arhīvs
Alsungas muzejā līdz februāra beigām apskatāma Sv. Miķeļa katoļu draudzes prāvesta Gata Mārtiņa Bezdelīgas gleznu izstāde "Armēnijas un Latvijas ainavas".
Kā stāsta autors, darbi tapuši viņa dzīvesvietā – Alsungas mācītājmuižā: „Daudzas gleznoju pēc skicēm, ko biju uzmetis, piecas reizes ceļojot pa Armēniju. Man tā liekas ļoti interesanta zeme, jo ir tūristu neskarta, ar gleznainiem skatiem. Kalnos nav izveidoti tūristu celiņi ar norādēm, kur ir vai nav bīstami kāpt. Tā ir pilnīgi dabiska vide, kurā par drošību jādomā katram pašam. Arī cilvēku dzīve nav tik ļoti pielīdzināta Eiropas standartiem. Mani Armēnija interesē vēl tādēļ, ka tā ir pirmā valsts, kas pieņēma kristīgo ticību, tāpēc baznīcas un kristīgā kultūra tur ir ļoti sena.

Gleznās redzami kalni. Tie nav ļoti augsti, bet latviešu dvēseli tas augstums un plašums ielīksmo,” saka G.M.Bezdelīga.
1. februārī 17.00 Alsungas muzejā – Gata Mārtiņa Bezdelīgas dzejas un zīmējumu grāmatas Mēs sēdējām divatā atvēršana.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi