Aizvērt

Kas kultūrā Kurzemē

2018. gada 3. martā, 00:00
Kas kultūrā Kurzemē
26. Starptautiskajā zvaigžņu festivālā Liepājā uzstāsies arī pianists Raimonds Pauls.
Marta pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē?", kas tapis sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.
MŪZIKA

◊ No 3. līdz 24. martam Liepājas koncertzālē Lielais dzintars norisināsies 26. Starptautiskais zvaigžņu festivāls. Tajā līdzās Liepājas Simfoniskajam orķestrim muzicēs latviešu pianisti Raimonds Pauls (attēlā), Vestards Šimkus, Reinis Zariņš, jaunie Dārziņskolas pianisti u.c. mākslinieki, kā arī ārzemju viesi – čellists Rustems Hamiduļļins, pianists Aleksandrs Kašpurins, trompetists Sergejs Nakarjakovs, Klaipēdas kamerorķestris kopā ar vijolnieku Franku Eriku Štadleru un japāņu instrumenta sjo virtuozi Tomoko Kibu.◊ 3. martā Ventspilī, teātra namā Jūras vārti, notiks Eduarda Rozenštrauha 100. jubilejai veltīts koncerts Bij vasara toreiz tik zaiga. Tautas dziesminieka, atmodas laika simbola un visu laiku visvairāk dziedāto latviešu dziesmu autora melodijas jaunās aranžijās iedzīvinājis Atis Auzāns, bet izdziedās solisti Normunds Rutulis, Dainis Skutelis, Anmary, Normunds Zušs, Kristīna Zaharova un citi.◊ 16. martā Ventspils kultūras centrā ar koncertu viesosies akordeonu trio Balcardions – Radovans Popovs no Serbijas, vairāku starptautisko konkursu laureāte Evija Dūra un latviešu izcelsmes mūziķis Moriss Balaskā (Kanāda). Programmā iekļauti franču komponistu klasiskie skaņdarbi akordeonam, ugunīgie balkānu tautu ritmi, kā arī franču estrādes dziesmas virtuozās apdarēs, mūsdienu populārās un rokmūzikas skaņdarbi.◊ 17. martā Liepājas teātrī ar koncertu Mēs pārejam uz Tu viesosies dziedātāja Aija Andrejeva, kas prezentēs savu jauno albumu. Koncertā tiks izdzīvotas un izspēlētas gan jaunajā albumā iekļautās, gan arī visu sen iemīļotās dziesmas.

◊ 23. martā Kuldīgas kultūras centrā gaidāms grupas Līvi akustiskais koncerts Bez štepseļiem. Vienīgais, kas par šo sakāms, – Līvi ir mūžam dzīvi un ar jauniem spēkiem turpina pulcēt savus uzticamos klausītājus.

◊ 29. martā Saldus mūzikas skolas akustiskajā koncertzālē Valsts akadēmiskā kora Latvija koncerts Latvijas komponisti Latvijas simtgadei. Koncertā skanēs Jāņa Lūsēna, Valta Pūces, Reiņa Sējāna, Jāņa Šipkēvica un citu komponistu jaundarbi, kuros portretētas piecas stihijas – ūdens, uguns, zeme, debesis un mīlestība.MANTOJUMS

◊ 3. martā Liepājā, mākslas galerijā Romas dārzs, 2018. gada Austrasdienu ietvaros ar Austrasbērnu koncertu tiks ieskandināta topošā Austras istaba. Ideja par piemiņas istabas veidošanu leģendārajai dziesminiecei Austrai Pumpurei radās pēc viņas aiziešanas mūžībā pērn janvārī.

◊ 10. martā Liepājā, folkloras centrā Namīns, notiks folkloras kopas Vēlava koncerts Es dziedāju, gavilēju, veltīts Latvijas simtgadei. Tajā skanēs latviešu komponista Jēkaba Graubiņa no dzimtas sievām un vīriem pierakstītās dziesmas, kas apkopotas krājumā Grievaltas dziesmu lizda. Tas savākts pagājušā gadsimta vidū kartēs vairs neatrodamā ģeogrāfiskā vietā Grievaltā, tagadējā Bauskas novadā.

◊ 17. martā Talsu novada muzejā atzīmēs tautas lietišķās mākslas studijas Dzīpars 55 gadu jubileju. Dzīpars ir viens no senākajiem un tradīcijām bagātākajiem Talsu tautas nama kolektīviem, kurā top smalki rokdarbi dažādās tehnikās. Svētkos rokdarbnieces ļaus ielūkoties unikālā jubilejas izstādē Vīru rakstainie pirkstaiņi.MĀKSLA


Egona Zīverta foto
◊ 2. martā Liepājas muzejā atklās jau 5. ikgadējo izstādi Pavasara atmoda, kurā ar saviem jaunākajiem darbiem vienkopus pulcēsies Liepājas apkaimes profesionālie un topošie mākslinieki. Izstāde Pavasara atmoda ir īpaša ar to, ka darbi tajā netiek žūrēti.


◊ 8. martā Kuldīgas Mākslas namā tiks atklāta 12 slavenu latviešu mākslinieču kopīga izstāde. Tajā Džemmas Skulmes, Maijas Tabakas, Daces Lielās, Frančeskas Kirkes, Helēnas Heinrihsones, Intas Celmiņas, Ievas Iltneres u.c. mākslinieču darbi.◊ Līdz 20. martam Kuldīgas vecajā rātsnamā skatāma pusdienu servīžu izstāde no Rīgas Porcelāna muzeja kolekcijas, savukārt 1. un 3. martā porcelāna māksliniece Sanita Ābelīte aicina uz radošo darbnīcu Porcelāna krūzīšu liešana. Dalībnieku veikums no 12. marta būs apskatāms īpašā ekspozīcijā.


◊ No 18. marta Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā atvērta jauna ekspozīcija, kurā pirmo reizi publiskai apskatei izlikta Jaņa Rozentāla oriģinālu skiču un zīmējumu lielākā kolekcija.TEĀTRIS


◊ 10. martā Liepājas teātrī pirmizrāde – režisora Ģirta Šoļa muzikāla komēdija pieaugušajiem Biļete uz Tranaju. Iestudējums būs visai neparasts, jo pārstāv zinātnisko fantastiku – žanru, kas ne pārāk bieži tiek uzvests uz skatuves. Galvenajā lomā Kaspars Kārkliņš.


◊ 19. martā Saldus mūzikas skolas akustiskajā koncertzālē varēs noskatīties izrādi-lekciju No Rozentāla. Piedalās aktieri Rūta Dišlere un Jānis Znotiņš, režisore Paula Pļavniece. Izrāde tapusi, izmantojot mākslinieka rakstītas vēstules laikabiedriem un gleznotāja iemīļotas dziesmas.◊ 21. martā Ventspilī, teātra namā Jūras vārti, ar Tenesija Viljamsa izrādi Kaķis uz nokaitēta skārda jumta viesojas Valmieras drāmas teātris. Režisore Inese Mičule, lomās Rūta Dišlere, Kārlis Freimanis, Mārtiņš Liepa, Ieva Puķe, Skaidrīte Putniņa un Rihards Rudāks.CITAS LIETAS

◊ 2. martā Talsu novada Jaunpagasta Virbu kultūras namā jau trešo gadu norisināsies vērienīgs deju pasākums Mūsdienu deju mozaīka. Tajā piedalīsies deju grupas un individuāli pārstāvji. Šī ir lieliska iespēja redzēt, cik daudz dažādu dejotāju ir Talsu novadā.

◊ 22. martā Kuldīgas Mākslas namā notiks Kurzemes reģionālā konference Vēstures atbalsis Latvijas literārajos procesos pēc Otrā pasaules kara.

◊ 29. martā Sabilē – Lieldienu zaķu gājiens. Piesaistot bērnus no skolas un bērnudārza, ar to tiks ieskandināti tuvojošies svētki. Pasākumā ierasti piedalās ne tikai jaunā paaudze, bet arī vecāki un vecvecāki. Gājiena dalībnieki, rībot bungām un skanot taurēm, dodas cauri pilsētai. Visi ir saposušies un sagatavojušies, sacenšoties ar dažādām zaķu ausīm.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: