Aizvērt

„Līdz koka mētelītis mūs šķirs!”

2018. gada 5. martā, 00:00
Raksta autors: Elīna Lāce, „Talsu Vēstis”
„Līdz koka mētelītis mūs šķirs!”
„Traki un vēl trakāki!” – tā var raksturot Virbu kolektīva improvizāciju par dzīves svinēšanu Talsu novada amatierteātru salidojumā.
Foto: Dainis Kārkluvalks
Būt amatierteātra dalībniekam – tā ir gluži vai diagnoze. Par to liecina arī ikgadējais amatierteātra dalībnieku salidojums Talsu novada Spārē. Tur jautrība sit augstu vilni, un par to gādā viņi paši – ar teātri saslimušie.
Sigita Līdaka amatierteātrī darbojas 12 gadus, atzīstot, ka tas jau kļuvis par dzīvesveidu. Īpaša esot kolektīva kopīgā izjūta, ka iespējams dāvāt cilvēkiem prieku. "Tas, ka skatītājs aplaudē un apliecina, ka paticis, sniedz gandarījumu. Tas ir dzenulis, kas mudina iet uz priekšu," viņa saka.

Aina Šteinberga teātri sāka spēlēt skolas gados. "Man likās, ka esmu liela aktrise un tāda būšu arī, kad izaugšu liela!" Aina atzīstas. Ir jau arī – 2016. gadā par Mariannas Okolokolakas lomu lugā Ar būdu uz baznīcu viņa Talsu novada amatierteātru skatē tika atzīta par labāko aktrisi! "Aktierim būt nav viegli. Kad skaties, kā citi spēlē, liekas – nu, kā viņi nesaprot, ka vajag citādāk?! Bet, kad pats uzkāp uz skatuves, ieraugi, ka nav tik vienkārši to solīti paiet pa labi vai pa kreisi, pagriezties, pareizā laikā kaut ko izdarīt… Aktierim brīžiem jābūt arī kā ākstam. Tev jābūt gatavam sevi parādīt arī no tās puses, ko negribētu citiem rādīt!" atgādina A.Šteinberga. "Mēs visi esam aktieri! Vajag tikai pareizo pieeju, un mēs visi – labāk vai sliktāk – varam spēlēt teātri," viņa ir pārliecināta.

Gandrīz visu mūžu amatierteātru kustībā darbojas Aivars Eņģelis, Kaspars Boters un Edmunds Asplints. Kad vīri sāk saukt visus radiniekus, kuri pirms viņiem un viņu piemēram sekojot spēlējuši un spēlē teātri, pa trijiem izskan gluži vai vesels ciltskoks! Kaspara dēls Reinis jau gājis solīti tālāk un kļuvis par profesionālu aktieri. Paši par sevi gan šie trīs smejas: "Labāk būt labam amatierim, nekā štruntīgam profesionālim!"

"Skatuve ir vieta, kur vari drusku iziet no sevis un kļūt par to, kas ikdienā neesi," vērtē Aivars. "Tas vienkārši ir dzīvesveids! Kaut arī strādāju Daugavpilī un mājās pavadu vien nedēļu nogales, piektdienas vakaros uz mēģinājumu ir jāpagūst!" apliecina Edmunds. Cik ilgi viņi ir gatavi tā turpināt? "Kamēr aicinās! Kamēr nedzīs prom! Kamēr koka mētelītī neieliks!" vīri smejas.


Materiāls tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: