Aizvērt

Glezno suitu sievas

2018. gada 11. martā, 00:00
Raksta autors: Ilze Kļepikova, "Kurzemes Vārds"
Glezno suitu sievas
Daces Dēliņas-Lipskas glezna "Saucējas".
Foto: Ritvars Sproģis
Košo, stalto un pašapzinīgo suitu sievu gleznošanai Liepājas māksliniece Dace Dēliņa-Lipska pievērsās pirms dažiem gadiem. Pirmo impulsu deva tikšanās ar suitenēm Jūrkalnes mākslas plenērā, kurā piedalīties mākslinieci bija uzaicinājis mūziķis Igo.
Plenēristi tajā tika apdziedāti. Suitu sievu enerģija un pipars uz mēles laikmetā, kad par citiem jāizsakās korekti, piesaistīja D.Dēliņas-Lipskas uzmanību, un viņa sāka tās gleznot. Suitu kultūrtelpas unikalitāte, katoļticības ietekme, kas ļāvusi nosargāt kultūru un neizšķīst apkārtējās straumēs un strāvās, prasme kopt un nosargāt savas tradīcijas, uzturot tās dzīvas un modernai sabiedrībai interesantas, nevis sastingušā formā un noslēgtas – tās ir mazas kultūras īpašības, kas māksliniecei šķiet svarīgas globalizācijas laikmetā, kad nozīmīgi saglabāt saikni ar savām saknēm un kultūrvēsturisko mantojumu. Glezna pēc gleznas D.Dēliņas-Lipskas rokrakstā krājas suitu ciklā, ko novērtēt būs iespējams šoruden viņas personālizstādē Liepājas muzejā.


Materiāls tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi