Aizvērt

Kas kultūrā Kurzemē

2018. gada 31. martā, 00:00
Kas kultūrā Kurzemē
Aprīļa pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē?", kas tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.
TEĀTRIS


10. aprīlī teātra namā Jūras vārti Ventspilī skatāma Nacionālā teātra izrāde Cilvēki, lietas un vietas (režisors Valters Sīlis). Britu dramaturga Dankana Makmillana lugas galvenā varone savu talantu realizē uz skatuves, bet ar teātri ir par maz. Bēgšanai no dzīves viņa izmanto arī narkotikas, un to spēks izrādās lielāks par viņas pašas gribu – izrāde jāpārtrauc, teātris jāatstāj. Bet – pat visveiksmīgākā rehabilitācijas programma spēj cilvēkam palīdzēt atbrīvoties no atkarībām tikai tad, ja viņš pats to vēlas.11. aprīlī Kuldīgas kultūras centrā ar komēdiju Optimists viesosies teātris Panna. Izrādes autors Uģis Segliņš, režisors Juris Rijnieks. Tā ir priecīga vēsts divās daļās par to, kā kulties pa dzīvi, paliekot optimistam. Galvenajā lomā aktieris Gints Grāvelis.

14. aprīlī Liepājas teātrī gaidāma pirmizrāde režisora Viestura Meikšāna iestudējumam Mizantrops. Izrāde pieteikta kā komēdija par godīgumu. Tās pamatā ir dramaturga Martina Krimpa mūsdienu versija Moljēra lugai. Mizantropa Alsesta loma uzticēta Gatim Malikam.

No 19. līdz 25. aprīlim Liepājas teātrī ar viesizrādēm 80 dienās apkārt zemeslodei, Rudenīgais blūzs, Kaķis uz nokaitēta skārda jumta viesosies Valmieras Drāmas teātris.


MŪZIKA


2. aprīlī teātra namā Jūras vārti Ventspilī un 20. aprīlī Kuldīgas kultūras centrā Rumbas kvarteta koncerts Vecmeistara dziedātās dziesmas. Programma veltīta Eduardam Rozenštrauham, kuram šogad aprit 100 gadu.

7. aprīlī, atklājot koncertu sērijas Pasaule "Lielajā dzintarā" 2018. gada sezonu, koncertzālē Lielais dzintars Liepājā notiks ceļojums klubu mūzikas pasaulē kopā ar Absolute Ensemble, pianistu Frančesko Tristano un diriģentu Kristianu Jervi. Pirms 25 gadiem Ņujorkā dibinātās apvienības Absolute Ensemble repertuārā atraktīvi sapludināts šķietami nesavienojamais – klasikā ieskanas džeza, roka, fanka un pat hiphopa ritmi.

7. aprīlī Kapelleru namā Saldū notiks IX Kurzemes tautas muzikantu saiets. Piedalīsies blūmīzeristi un akordeonisti, tiks spēlētas mandolīnas un pat zāģi. Saieta būtība – radīt dalībniekiem prieku par kopīgu muzicēšanu, tāpēc pulkā aicināti arī citi tautas muzikanti, kas spēlē individuāli, duetā vai nelielā grupā.


9. aprīlī Saldus mūzikas skolas akustiskajā zālē pianista Daumanta Liepiņa klaviermūzikas vakars. Starptautiskos konkursos panākumus guvušais bijušais Saldus mūzikas skolas audzēknis saņēmis Lielo mūzikas balvu Gada jaunais mākslinieks, pašlaik studē Ingesundas Mūzikas augstskolā Zviedrijā.

13. aprīlī Kuldīgas kultūras centrā 60 gadu jubileju svinēs viens no tautā iemīļotākajiem dziesmu un tekstu autoriem, komponists un mūziķis Gunārs Meijers. Jubilejas koncertprogramma solās būt emocionāli piesātināta, jo piedalīsies jubilāra draugi un domubiedri Gints Žilinskis, Gundars Lintiņš, Juris Veremejs un Zigmunds Žukovskis, kā arī Viesītes jauktais koris un dzejnieks Leons Briedis.

14. aprīlī Talsos notiks jau XIV Kārļa Ferdinanda Amendas mūzikas svētki, kuru laikā Talsu mūzikas skolā norisināsies starptautiskais mūzikas skolu stīgu instrumentu individuālo izpildītāju un ansambļu konkurss, bet dienas noslēgumā Talsu tautas namā ikviens varēs baudīt konkursa laureātu un Ziemeļkurzemes jauniešu kamerorķestra koncertu.


20. aprīlī Ventspilī, teātra namā Jūras vārti, bet 28. un 29. aprīlī Liepājā, koncertzālē Lielais dzintars, ar solokoncertu Pa ceļam, kurā skanēs gan klausītāju iemīļotas dziesmas, gan skaņdarbi no jaunā albuma Pa ceļam, viesosies pazīstamais mūziķis un dziesmu autors Dons.

21. aprīlī koncertzālē Lielais dzintars Liepājā koncertā Glāsa čellkoncerts un Sibēliusa piektā uzstāsies Liepājas Simfoniskais orķestris, diriģents Normunds Šnē un čelliste Guna Šnē.

25. aprīlī koncertzālē Lielais dzintars skanēs Vidzemes gredzena muzikāla izstāde Kalns uz augšu ies ciklā Latvijas gredzeni.


MANTOJUMS

No 22. marta Kuldīgas novada muzejā skatāma izstāde Kārlis Davidovs – čella stīgu pavēlnieks. K. Davidovs ir krievu čella skolas pamatlicējs, izcils mūziķis, komponists un pedagogs, pirms 180 gadiem dzimis Kuldīgā. Viņa vārdu nes starptautiskais čellistu konkurss, kas jau 10. reizi šopavasar izskanēs Kuldīgā. Izstāde atklāj izcilās personības dzīvi un daiļradi.


MĀKSLA

5. aprīlī Liepājas muzejā atklās Kazahstānas mākslinieces Leilas Mahatas personālizstādi Te nu es esmu. Tā būs mākslinieces darbu izlase Latvijā no Vīnes galerijām.

25. aprīlī koncertzālē Lielais dzintars Liepājā tiks atklāta šajā pilsētā dzimušo brāļu Šamiru (Šeftelovicu) mākslas darbu izlase, unikāla kolekcija, kas ir ārkārtīgi izraēliska, bet ar saknēm dziļi Latvijas zemē. Šī izstāde ar pamattēmu Neatkarība ne tikai rada biogrāfisku un tematisku saikni starp Izraēlu un Latviju, bet ir arī sava laikmeta grafiskā dizaina izcils paraugs.


Līdz 4. maijam Livonijas ordeņa pilī Ventspilī apskatāma mākslinieces Birutas Baumanes (1922–2017) gleznu izstāde no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma. Ar šo izstādi Ventspils muzejs uzsāk izstāžu ciklu Latvijas zelts, kurā šogad iecerēts eksponēt Latvijas mākslas un kultūras vērtības. Izstādē aplūkojamas 26 gleznas no mākslinieces dāvinājuma (kopumā ir 84). Pat šķietami vienkāršā klusās dabas attēlojumā sajūtama B. Baumanes nerimstošā klātbūtne un dzīves alkas.

Līdz 30. aprīlim Saldus pilsētas bibliotēkā Aigas Beinarovičas izstāde RE-PET. Viņa, izmantojot PET pudeles un pārvēršot nicināto taru līdzīgu dārgakmeņiem, rāda gaismas un krāsas transformāciju. Pārvērtības notiek, kad tumšā telpā ieslēdz mobilā tālruņa lukturīti...


KINO


20. aprīlī kinoteātros visā Latvijā, tostarp kinoteātrī Cinamon Balle Liepājā, Rio Ventspilī un Kuldīgas kultūras centrā, sāks rādīt vienu no Latvijas simtgades filmām, režisores Ināras Kolmanes spēlfilmu Bille, kuras pamatā ir dzejnieces un rakstnieces Vizmas Belševicas biogrāfiskais romāns Bille. Filma ir smeldzīgs un vienlaikus dzīvi apliecinošs, asprātīgs un cerībpilns stāsts par kāda cilvēkbērna pieaugšanu un attiecībām ar pasauli pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogalē Latvijā.


CITAS LIETAS


1. aprīlī Jūrmalas parka bērnu laukumā Liepājā Lieldienu svinēšana notiks kopā ar lupatu lelli Lupi un koka vīriņu Konstantīnu no Latvijas Televīzijas bērnu raidījuma Kas te? Es te. Kopā ar iemīļotajiem raidījuma varoņiem lieli un mazi svinētāji mēģinās atrisināt svarīgāko Lieldienu mīklu – no kurienes un kā rodas košās Lieldienu olas? Notiks saulgriežu darbnīcas, varēs krāsot olas un modināt pavasari ar tautasdziesmām, dejām un rotaļām.

15. aprīlī Talsu tautas namā atklās grāmatu Mēs esam Talsi. Tajā apkopoti 100 talsenieku portreti, kas Talsos un citur Latvijā kopš pagājušās vasaras skatāmi fotogrāfa Aināra Mazjāņa izstādē ar tādu pašu nosaukumu. Fotogrāfijas tapušas nevis ar digitālo, bet ar filmiņu aparātu, katram talseniekam atvēlot vien piecus kadrus, no kuriem izstādei izvēlēts tas, kurš vislabāk parāda projekta dalībnieka būtību.


16. aprīlī Liepājas teātrī notiks Liepājas baleta un deju studijas 15 gadu jubilejas koncerts.

20. aprīlī, ieviešot jaunas tradīcijas, Talsu novada Virbu kultūras nams rīkos Popielu. Tajā piedalīties aicināti gan vietējie, gan kaimiņu pagastu un pilsētu iedzīvotāji, skolēni. Pasākumā savas prasmes izmēģināšot arī dažādu kolektīvu dalībnieki. Paredzams, ka pārstāvēti būs dažādi gan latviešu, gan ārzemju mūzikas stili, tajā skaitā pops, roks, šlāgermūzika un citi – katrs varēs atrast kaut ko savai gaumei.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi