Aizvērt

Skice izrādei "Mizantrops"

2018. gada 1. aprīlī, 00:00
Skice izrādei "Mizantrops"
Baibas Litiņas skice
Kostīmu mākslinieces Baibas Litiņas pieraksts Liepājas teātrī topošās izrādes "Mizantrops" skicei: "Gatis Maliks / Alsests, 3. kostīms, filmēšanas aina uz zaļā fona. Alsests saplūst ar fona krāsu, raksta scenāriju filmēšanas ainām, rokas nogrimētas zaļā ekrāna krāsā, plecos mugursoma, identiska kā filmas varonim."
Režisors Viesturs Meikšāns Liepājas teātrī iestudē izrādi Mizantrops – komēdiju par godīgumu. Tās pamatā ir izcilā komēdiju autora Moljēra 17. gadsimta lugas mūsdienu versija, ko radījis britu dramaturgs Martins Krimps. Izrādes darbība norisinās filmēšanas laukumā, un tās centrā ir dramaturgs Alsests – cilvēks ar idealizētu pasaules uztveri un radikālu izpratni par godīgumu, cilvēks, kurš cenšas pasauli kārtot pēc savas saprašanas.

Izrādes Mizantrops kostīmu māksliniece ir Baiba Litiņa, kura Liepājas teātrī strādā pirmoreiz. "Izrāde kostīmu ziņā būs diezgan krāsaina un pavasarīga," viņa raksturo. Šajā iestudējumā uzmanība tērpos pievērsta krāsai, asprātīgām detaļām, apdrukām. B.Litiņa gan uzsver, ka kostīmu mākslinieks strādā paralēli un kopdarbā ar pārējo izrādes radošo komandu, tāpēc iestudēšanas gaitā daudz kas var mainīties no sākotnējās idejas. Un tiešām gatavs kostīms kļūst tikai īsi pirms ģenerālmēģinājumiem.

B.Litiņa stāsta, ka, izstrādājot skices, viņa nekoncentrējas uz atsevišķu tēlu, uz atsevišķu kostīmu, bet gan uz tēlu un tērpu mijiedarbību, kā tie vienā ainā kopā strādā, kas vairāk jāizceļ, kas jāatstāj fonā. "Es teātrī vienmēr uz kostīmiem skatos kopumā. Ne gluži kā uz gleznu, bet kā uz kopēju fotogrāfiju. Katra aina ir kā bilde, un es it kā uzgleznoju ainas kopējo noskaņu," sava darba aizkulises skaidro B.Litiņa. Nereti idejas un iedvesmu viņa smeļas, vērojot cilvēkus – uz ielas, kafejnīcās, pastaigu laikā.


Materiāls tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: