Aizvērt

"Vecie zēni" dzied un dziedās

2018. gada 28. martā, 01:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
"Vecie zēni" dzied un dziedās
Skrundas vīru vokālais ansamblis "Vecie zēni": Viesturs Meļķis, Vinarts Kolerts, Arnolds Reinholds, Vaclavs Girdvainis, Aivars Braslis, Jānis Storķis, Zigurds Bahmanis, Vilnis Grāvelis un Jānis Blūms.
Foto: Aivita Staņeviča
Kuplā dziesmu draugu pulkā leģendārais Skrundas vīru ansamblis "Vecie zēni" nosvinējis 28. gadskārtu.
Kolektīvs dzimis līdz ar Latvijas neatkarības atjaunošanu, tā pamatsastāvā bija 12 leģionāri. Kā stāsta mākslinieciskais vadītājs Viesturs Meļķis, no tā laika palicis vienīgi pats dibinātājs Jānis Blūms, kuram šogad aprit jau 92 gadi.

Tas ir viens no iemesliem, kāpēc svinību koncerts rīkots, negaidot ansamblim apaļu jubileju. Vecie zēni dziedāja patriotiskās dziesmas. Pašu programma nav bijusi gara, jo vajadzējis ļaut izdziedāties viesiem: Mežābelei no Durbes, Sentimentam no Cīravas, Snēpeles sieviešu ansamblim, Grobiņas ansamblim Tev un Sabiles Vērmelītei. Nobeigumā visi nodziedāja novadnieka Edgara Račevska komponēto Vakaru Ventmalā, kas ir veltījums gan Skrundai, gan tās dziedošajiem vīriem.

„Pirmajā Veco zēnu iesaukumā lielākoties bija pagājušā gadsimta 20. gados dzimušie vīri, tagad viņi dzied tālu prom citā saulē. Bet mums ir jaunā maiņa – dziedam un dziedāsim arī turpmāk,” tā V.Meļķis.

Jau no pirmsākumiem Vecie zēni guvuši ievērojamus panākumus, skatēs pārspējuši citus vīru vokālos ansambļus, daudz koncertējuši Latvijā un ārpus tās. 25 gadus koncertmeistars bija mūzikas skolas direktors Jānis Āboliņš, pirms trim gadiem viņu pie klavierēm nomainīja skolotāja Antra Zuntnere.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi