Aizvērt

Latvijas koriem – domājošus, izglītotus, spējīgus vadītājus

2018. gada 6. aprīlī, 07:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Latvijas koriem – domājošus, izglītotus, spējīgus vadītājus
Diriģents Māris Sirmais Kuldīgā sarunā ar kamerkori "Rāte", gatavojoties 4. maija dižkoncertam "Latvijas komponisti Latvijas simtgadei".
Foto: Lāsma Reimane
Muzikālo laboratoriju „Latvijas komponisti Latvijas simtgadei”, kas 4. maijā izskanēs Nacionālajā bibliotēkā Rīgā, trīs gadus lolojis mākslinieciskais vadītājs, Valsts akadēmiskā kora „Latvija” diriģents Māris Sirmais.
M.Sirmais par muzikālo laboratoriju: „Ideja ir ļoti nozīmīga, pieļauju, ka arī ārpus valsts. Ap 80 komponistu speciāli rakstīja darbus, koris Latvija tos izdziedāja koncertos, un pēc katra koncerta diriģenti, mākslinieciskie vadītāji un koristi izsijāja tos, kas viņiem šķita visuzrunājošākie. Jo tuvāk nāk fināla koncerts, jo grūtāk pateikt, vai izvēle pareizā. Jāizvelk esence, bet skaistu darbu ir ārkārtīgi daudz.

No Kurzemes iesaistīti trīs kolektīvi – bez Rātes arī divi no Liepājas. Tā kā 23 gadus esmu strādājis ar amatierkori Kamēr..., simtgades projektā mērķis bija radīt pēc iespējas lielāku pienesumu. Nevis svētkus notrallināt – atšaut šampanieti, izdzert, izmazgāt glāzi un dzīvot tālāk, bet atstāt pienesumu kultūrai.

Nav noslēpums, ka latviešu koru kultūrai pasaulē seko daudzi mūsu jomas cilvēki. Ir nācies sēdēt starptautiskos konkursos, kur, piemēram, indonēziešu koris dzied latviešu mūziku latviski. Par japāņiem un amerikāņiem nerunājot. Tas noticis, pateicoties mūsu izcilākajiem koriem, kuri konkursos pasaulē iegūst augstas vietas, tā nesot mūsu kultūru.”

Intervija 6. aprīļa Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: