Aizvērt

Vārmē izdejo svētku repertuāru

2018. gada 11. aprīlī, 04:00
Raksta autors: Kristīne Medne, Vārmes kultūras organizatore
Vārmē izdejo svētku repertuāru
Koncertā Vārmē dejotāji lēca tik augstu un ar tādu atdevi, ka skatītāji ievēroja – līdzi kustas griestu rotājumi. "Dimdari" visu atlikušo spēku un enerģijas dzirksti atdod pēdējai dejai "Kūmas".
Foto: Kristīne Medne
Kopā ar pavasari sestdien Vārmē koncertā "Solis līdz svētkiem" ieradās tautas deju dejotāji no dažādām Latvijas vietām.
Otro gadu dažādas paaudzes pulcējas, lai kopā izdejotu daļu no Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku lieluzveduma Māras zeme.

Mājinieku vidējās paaudzes deju kolektīvs (VPDK) Dimdari šogad uzņēma senioru kopu Misiņš, VPDK Kurzemnieks un jauniešu deju kolektīvu (JDK) Vārpa no Aizputes, VPDK Mēmele un JDK Mēmelīte no Bauskas, vistālāko ceļu mēroja VPDK Arnika no Carnikavas, savukārt vistuvākie viesi bija Tautas deju ansamblis Venta no Kuldīgas. Tā kā skate gaidāma vēl tikai Bauskas kolektīviem, pārējiem uztraukums bija mazāks un koncerts – kā atpūta, jo dalība Deju svētkos jau nopelnīta.

Vārmenieki atzīst, ka uzstāties mājās tomēr daudz grūtāk nekā ciemos. Pašiem un arī skatītājiem, kuru šogad bija vairāk, vislabāk patikusi koncerta beigu daļa, kurā iekļautas izvēles dejas, nevis no lieluzveduma. Tās bija raksturdejas, kurās dalībnieki var ielikt savu artavu un parādīt kolektīvu dažādo seju.

Pēc pasākuma kolektīvu vadītāji devās pastaigā. Viņi atzina, ka ar nepacietību gaidot iespēju uzstāties Vārmes estrādē, jo tā esot skaista un parocīga – gana plaša un pārredzama.

Tā kā veidojas sadraudzība, nākamreiz varbūt tiksimies brīvdabā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: