Aizvērt

Kas kultūrā Kurzemē

2018. gada 4. maijā, 00:00
Kas kultūrā Kurzemē
26. maijā Grobiņā dzīvās vēstures festivālā "Seeburga" uzstāsies folkmetāla grupa "Skyforger".
Maija pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē".
MŪZIKA


5. maijā Ventspils teātra namā Jūras vārti laikmetīgās autormūzikas ciklā Ma savu pirmo un vienīgo koncertu Baltijā sniegs lautas un bungu duets Xylouris White.
Duetā ir austrāļu bundzinieks Džims Vaits (Jim White) un prominentās krētiešu mūziķu dzimtas pārstāvis Jorgoss Ksiluris (George Xylouris). Lai gan par dueta aizsākumu uzskata vien 2014. gadu, kad klajā nāca debijas albums Goat, abi mūziķi iepazinās un pirmoreiz kopā muzicēja jau vismaz pirms ceturtdaļgadsimta.

No 6. līdz 12. maijam Kuldīgas kultūras centrā 10. Starptautiskā Kārļa Davidova čellistu konkursa programma Čella svētki Kuldīgā.

6. maijā ievērojamās latviešu čellistes, Vīnes filharmonijas orķestra mūziķes Martas Sudrabas koncerts. 10. maijā  inovatīvā amerikāņu čellista un komponista, Grammy balvas ieguvēja Maika Bloka koncerts. 11. maijā čellu trio Melo-M koncerts. Bet 12. maijā 10. Starptautiskā K.Davidova čellistu konkursa noslēguma koncerts, kurā konkursa laureāti muzicēs kopā ar orķestri Sinfonia Concertante diriģenta Andra Vecumnieka vadībā.

10. maijā teātra namā Jūras vārti Ventspilī izskanēs komponista Ērika Ešenvalda Vulkānu simfonija.
Jaundarba atskaņojumā piedalās flautiste Dita Krenberga, Valsts akadēmiskais koris Latvija, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) un diriģents Māris Sirmais. Tas ir viens no LNSO iestudētajiem Latvijas komponistu jaundarbiem, kas veltīti Latvijas simtgadei. Simfonijas kodols ir Ešenvalda komandas biedru, režisora Renāra Vimbas un operatora Daiņa Juragas, nofilmētie 25 stāstnieki. 2017. gada vasarā triumvirāts devās radošajā ekspedīcijā apkārt pasaulei iepazīt vulkānus, uzmeklēt stāstniekus un ar seismologu un vulkanologu atbalstu izstaigāt vulkānisko aktivitāšu takas.


12. maijā Liepājā, Lielajā dzintarā, koncertsēriju Pasaule Lielajā dzintarā turpinās beļģu kamermūziķu apvienība Het Collectief ar programmu Brāmss. Debisī. Stravinskis. Šēnbergs. Apvienība Het Collectief šogad atzīmē 20. gadskārtu. Mūziķi drosmīgi nojauc robežas starp tradicionālo, laikmetīgo un seno mūziku. Izmantojot neierastu stīgu instrumentu, pūšamo instrumentu un klavierspēles apvienojumu, izcilie kamermūziķi ar emocionāli krāšņu spēles stilu un izkoptu meistarību valdzina klausītājus visā pasaulē.

18. maijā Liepājas koncertzālē Lielais dzintars gaidāms Liepājas Simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncerts, kurā solistes ampluā uzticēts orķestra koncertmeistarei Ilzei Zariņai. Viņas un orķestra izpildījumā skanēs Arama Hačaturjana Koncerts vijolei un orķestrim.

26. maijā koncertzālē Lielais dzintars izskanēs Imanta Kalniņa 77. jubilejas koncerts. Tajā būs dzirdamas visu paaudžu iemīļotās un zināmās komponista dziesmas, teātra mūzika, dziesmas no multiplikācijas un kinofilmām, mazāk dzirdēti opusi, kā arī fragmenti no oratorijas Dzejnieks un nāra.MANTOJUMS

10. maijā Saldus mākslas skolā un 23. maijā Liepājas muzejā notiks muzikāls stāsts Elles ķēķis. Ņujorka – Latvija. Tas ir veltīts Ņujorkas dzejnieku grupai Elles ķēķis, kuras galvenie pārstāvji bija latviešu trimdas dzejnieki Gunars Saliņš un Linards Tauns. Muzikālais stāsts Elles ķēķis. Ņujorka – Latvija aplūko grupas darbību no vairākiem skatpunktiem. Ar stāstījumiem, dzejām, dziesmām, attēliem un video G. Saliņa meita Laila Saliņa un aktieris Gundars Silakaktiņš veidos tiltu starp Ņujorku un Latviju – tagadni un pagātni. Skanēs vairākas dziesmas L.Saliņas un G.Silakaktiņa izpildījumā, kā arī dažādu autoru dzeja un dokumentāli stāstījumi par Elles ķēķa notikumiem.


19. un 20. maijā Liepājā jau 16. reizi tiks svinēti Līvas ciema svētki – gada lielākie latviešu tradicionālās kultūras mantojuma svētki, kuros ikviens aicināts iepazīt cilvēkus un prasmes, ēdienus un nodarbes, mūziku un dejas, dažādas norises. Skanēs tautas mūzika, uzstāsies dejotāji, būs sabraukuši amatnieki un mājražotāji no visas Latvijas.

19. maijā visā Latvijā norisināsies starptautiskā akcija Muzeju nakts.

19. maijā Kuldīgā, 1905. gada parkā, varēs baudīt mākslas kaleidoskopu Uguns un nakts. Būs dzeja, teātris, māksla, gaisma un mūzika.

19. maijā Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā atklās izstādi par Latvijā un ārzemēs pazīstamiem aktieriem, kas dzimuši Saldū, vēl notiks orientēšanās spēle pilsētā. 19.30 Jaunlutriņu amatierteātra izrāde Draudzes bazārs, 22.00 uzstāsies grupa Ducele.

Līdz 25. maijam Kuldīgas galvenajā bibliotēkā Latvijas Rakstniecības un mūzikas muzeja izstāde Ceļā uz Latvijas Holivudu, veltīta latviešu aktierkino sākotnei, aptuveni divdesmit gadu ilgam posmam pirms Otrā pasaules kara.


26. maijā Grobiņā notiks gadskārtējais dzīvās vēstures festivāls Seeburga ar seno baltu apmetni Ālandes upes krastos. Darbosies senās vides darbnīcas, būs iespēja vērot un mēģināt apgūt baltu arodus. Pa Ālandes upi kursēs kuršu liellaivas. Būs kaujas mākslas paraugdemonstrējumi un karavīru turnīrs. Bet vakarā Ālandes upes ielokā apkārtni piedārdinās folkmetāla grupa Skyforger.MĀKSLA

Līdz 23. maijam Kuldīgas vecajā rātsnamā skatāma mākslinieces Kristīnes Šimpermanes rotu kolekcijas izstāde Mana "Kaisme jewelry" pirmizrāde.

Kuldīgas Mākslinieku rezidences izstāžu zālē Pils ielā 2 apskatāma Latvijas videomākslai veltīta izstāde Lēciens, kurā kurators Raimonds Kalējs apkopojis atsevišķas performanču norises Latvijā, aptverot laika posmu no deviņdesmitajiem gadiem līdz pat mūsu dienām. Izstādē piedalās: Artis Gulbis, Raimonds Kalējs, Armands Grundulis, Justīne Lūce, Edgars Mucenieks, Zane Hajek, Laura Feldberga, Simona Orinska, Modris Tenisons, Kristaps Ģelzis, Andris Priedītis, Raitis Vulfs un Anša Rūtentāla Kustību teātris.CITAS LIETAS

4. maijā Rojas kultūras centrā divos koncertos izskanēs astotais muzikāli atraktīvais pozitīvo emociju šovs Meklējam solistu, kurā muzikālo talantu un drosmi kāpt uz skatuves pierādīs vietējie iedzīvotāji.

13. maijā Talsos, Pilsētas laukumā, mazi un lieli talsenieki, kā arī pilsētas viesi gaidīti uz Ģimenes dienas pasākumu Kopā būt. Iecerēts, ka Pilsētas laukums pārtaps par bērnu pilsētiņu. Tajā dažāda vecuma bērni un viņu vecāki varēs apmeklēt īpašus kontrolpunktus, kuros būs jāizpilda vienkārši uzdevumi un jāveic citas aktivitātes. Vēl varēs piedalīties radošajās darbnīcās, spēlēt spēles un baudīt piepūšamās atrakcijas.

25. un 26. maijā Saldus novada svētki Ar savu krāsu Latvijas rakstā. 25. maijā grupas DaGamba koncerts un Latvijas simtgades filmu seanss, 26. maijā – kūku degustācija, neparasti vides objekti un projekcijas, lielkoncertā uzstāsies lietuviešu grupa Daddy was a milkman. Vairāk informācijas www. saldus.lv.TEĀTRIS

4. maijā Saldus Tautas teātra pirmizrāde Artas Dzīles lugai Vakars ar pīlādžu tēju, veltīta aktrises Dainas Sipenieces skatuves 55. jubilejai.


17. maijā koncertzāles Lielais dzintars eksperimentālajā zālē gaidāma Liepājas teātra pirmizrāde Kur pazuda saimnieks. Pēc Paula Bankovska tāda paša nosaukuma stāstu krājuma iestudējumu veido režisors Dmitrijs Petrenko. Lomās iejutīsies aktieri Kaspars Kārkliņš, Ilze Trukšāne un Armands Kaušelis.

28. maijā Ventspils teātra namā Jūras vārti izrāde Šagrēnāda, kas ir horeogrāfes Aleksandras Astreinas oriģinālbalets – pasaules līmeņa literāra darba ekranizācija. Šagrēnāda ir slavenā franču rakstnieka Onorē de Balzaka mazāk zināms romāns. Iestudējumā skan pasaulslaveno klasiķu J.S.Baha, G.Mālera, A.Korelli un H.Berlioza kompozīcijas. Uzvedums veidots neoklasicisma stilā, izmantojot stilizētus kostīmus, kas ļauj skatītājam iejusties 19. gadsimta Francijas atmosfērā.


Projektu Kurzemes kultūras pielikums "3K" finansē reģionālo laikrakstu Kurzemnieks, Kurzemes Vārds, Saldus Zeme, Talsu Vēstis izdevniecības.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi