Aizvērt

Grūta, bet brīnišķīga nedēļa

2018. gada 14. maijā, 06:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Grūta, bet brīnišķīga nedēļa
Specbalvu no žūrijas saņēma jaunais talants Ostins Kvanšeks (10 gadi) no Honkongas. Atzinīgus vārdus teica konkursa patronese, profesore Ellionora Testeļeca.
Foto: Laila Liepiņa
Kārļa Davidova 10. starptautiskajā čellistu konkursā ar izcilu sniegumu piedalījās 58 jaunie mūziķi no Eiropas un austrumu valstīm, tādējādi žūrijai nebija viegli izvēlēties pašus labākos.
A grupā pirmā vieta Dzimo Džajam no Ķīnas, kurš mūziku apguvis no trīs gadu vecuma, bet čellu sācis spēlēt četros gados, un jau guvis panākumus vairākos starptautiskos čella festivālos. Otrā vieta Sjonam Najmanam no Bulgārijas – pirms četriem gadiem šajā konkursā viņš bija grupas Cerība laureāts. Trešā vieta – Dzumpejam Ono no Japānas.

B grupā žūrija starp topošajiem mūziķiem vecumā no 16 līdz 20 gadiem pirmo vietu nepiešķīra, toties bija divas otrās: krievietei Verai Ņebilovai, kura saņēma balvu arī par labāko K.Davidova skaņdarba interpretāciju, un vācietei Liai Fīlhāberei. Trešā godalga Naidželam Tīnam no Malaizijas. Visi trīs jaunieši jau iepriekš labi startējuši daudzos konkursos savās mītnes zemēs. Kā vēlāk Kurzemniekam atzina Naidžels, viņš mūziku mācījies Anglijā un koncertējis Eiropā, bet šis čellistu konkurss bijusi lieliska iespēja salīdzināt dažādu valstu jauno čellistu spēli, turklāt ievērojamais pasākums notiek tādā mazā Latvijas pilsētiņā kā Kuldīga.

Vecākajā grupā par izcilāko atzīts Harana Melcera sniegums. Čella spēli sākumā viņš apguvis dzimtenē Izraēlā, tagad turpina studēt Berlīnē, guvis panākumus daudzos konkursos. Otrā vieta pasaulslavenu čellistu meistarklašu dalībniekam Ivanam Sendeckijam no Krievijas. Trešā – Timotijam Pozneram no Lielbritānijas un vienam no jaunākajiem šīs grupas konkursantiem Augustam Gocentam no Lietuvas. Savukārt Junhje Čuna no Dienvidkorejas saņēma bijušā kuldīdznieka Leo Maija īpašo balvu par J.S.Baha skaņdarba izpildījumu.

„Tā bija grūta, bet brīnišķīga nedēļa,” atzina viena no koncertmeistarēm, E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas absolvente Evija Auziņa.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: