Aizvērt

Čella spēle un reizē aizraujošs stāsts par mūziku

2018. gada 14. maijā, 01:00
Raksta autors: Inese Slūka
Čella spēle un reizē aizraujošs stāsts par mūziku
Jau ar pirmo skaņdarbu mūziķis Maiks Bloks ieguva skatītāju simpātijas.
Foto: Andra Ālīte
Ar netradicionālu čella spēli pagājušajā ceturtdienā Kuldīgas kultūras centrā uzstājās amerikāņu mūziķis un komponists Maiks Bloks.
Viņš ir viens no pirmajiem čellistiem, kurš koncertē, stāvot kājās un brīvi ar čellu kustas pa skatuvi. M.Bloks ir autors īpašai siksnai, kurā, iekarot čellu, var reizē spēlēt un pārvietoties.

Viņš koncertu sāka ar savām kompozīcijām, un pats arī dziedāja. Tad sekoja J.S.Baha skaņdarbu aranžējumi un Boba Dilana dziesma. Bija etīdes, kuras tika spēlētas picikato. Tas ir paņēmiens, kad pa stīgām nespēlē ar lociņu, bet skaņu veido ar pirkstiem. Tad skaņa kļūst aprautāka un mazliet klusāka. Par katru skaņdarbu tika paskaidrots, kā tas radies un kāpēc spēlēts tieši tā.

Ar bluegrass music tika iepazīstināti arī kuldīdznieki. Pēc jautājuma, cik klausītāji ir dzirdējuši par šādu mūzikas stilu, no publikas tikai viens pacēla roku. Tā ir tradicionāla amerikāņu tautas mūzika ar senu īru, skotu un angļu ietekmi. Lai skaņdarbs skanētu, kā nākas, tika iesaistīta publika – klausītājiem bija jāklikšķina pirksti vienā ritmā.

Sekoja stāsts par Shane Shanahan – indiešu draugu un mūziķi no pasaulslavenā čellista Jo-Jo Ma dibinātā Silk Road Ensemble. Abi vienlaikus devušies uz Bostonu ASV, lai spēlētu šajā ansamblī. Viens ceļojis no Deli Indijā, bet otrs – no Ņujorkas ASV. Maiku ļoti ieinteresējis indiešu tautas mūzikas instruments tabla – mazas bungas. Un tad radies skaņdarbs, kur čells ar balsi apvienojas un rada tiltu starp Indijas tautas mūziku un dziesmām hindu valodā līdz kantrī mūzikai.

Koncerta beigās pēc klausītāju, kuri piecēlās kājās, aplausiem, tika nospēlētas vēl dažas kompozīcijas. Mūziķis sirsnīgi pateicās publikai par viesmīlību un koncerta rīkotājiem par iespēju pirmo reizi viesoties Latvijā un iepazīt Kuldīgu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: