Aizvērt

Pa čella stīgām kā elektrības vadiem

2018. gada 14. maijā, 17:15
Raksta autors: Dina Poriņa
Pa čella stīgām kā elektrības vadiem
Foto: Publicitātes foto
Grupas "Melo-M" radītā enerģija klausītājus uzlādē jau pirmajā skaņdarbā, un mierā tie nespēj nosēdēt. Čella svētkos Kuldīgā šis koncerts bija spilgts notikums pilnā kultūras centra zālē.
Čellisti Kārlis Auzāns, Jānis Pauls, Miķelis Dobičins un bundzinieks Miķelis Vīte atskaņoja jauno Latvijas simtgades programmu – tautasdziesmu apdares, Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Raimonda Tigula, Prāta vētras, Līvu un citas iemīļotas melodijas, kas ļāva publikai uzdziedāt līdzi, Dzimtajā valodā pieceļoties kājās. Neiztika arī bez grupas Europe leģendārā skaņdarba The Final Countdown, bet vienu darbu Melo-M atskaņoja kopā ar Kārļa Davidova čellistu konkursa viesi, Grammy balvas ieguvēju Maiku Bloku no ASV.


„TAS SĀKUMIŅŠ JĀIZTUR”

Melo-M dibinātājs K.Auzāns savulaik instrumentu apguvis pie Kuldīgas čellistu konkursa patroneses Ellionoras Testeļecas un 17–18 gados bijis divkārtējs šī konkursa laureāts, bet pēdējos gados ir arī pasākuma producents.

Vai tolaik viņš varēja iedomāties, ka čellu reiz spēlēs ne tikai klasiskajā, bet arī roka manierē? „Simtprocentīgi droši vien ne, tomēr rokmūzikā esmu no agra vecuma – elektrisko ģitāru mācījos jau 15 gados,” stāsta Kārlis. „Davidova konkurss man bija ļoti nozīmīgs. Kad uzvarēju, balvā bija iespēja muzicēt ar Liepājas simfonisko orķestri – jaunietim tā nav ikdiena, tas ir liels pārdzīvojums.”

Ceļš līdz brīdim, kad spēlēt var tā, kā patīk pašam, mērāms gados, pat gadu desmitos, nenoliedz K.Auzāns. „Vissvarīgāk ir apgūt prasmi spēlēt. Tas sākumiņš un treniņš tomēr jāiztur: cauri visām bērnības peripetijām un jaunības trakumiem. Ja iztur un čells vēl ir rokās, var domāt, ko ar to gribas darīt, un iet uz mērķi.”


NEIESTRĒGT – MEKLĒT

Jaunajiem mūziķiem sava ceļa meklējumos Kārlis iesaka: „Nevajag izdomāt kādu modeli un tajā ieciklēties jeb iestrēgt – ja viena lieta ilgu laiku neizdodas, jāmēģina kas cits. Ja tas izdodas, tad ir vērts sevi ieguldīt tieši tajā, ko tu pats mīli. Vajag ar sevi sarunāties.”

K.Auzāns sevi apliecinājis kā daudzpusīgu personību: prot spēlēt gandrīz visus stīgu instrumentus (un ne tikai tos), muzicē arī grupās Autobuss debesīs un Raxtu raxti, ir producents, komponists, aranžētājs. Rakstījis mūziku kinofilmām un izrādēm (piemēram, krievu dokumentālista Vitālija Manska filmai Saules staros par Ziemeļkoreju, Doriana Greja portretam un Frankenšteinam Dailes teātrī, Ziloņcilvēkam un Piafai Liepājas teātrī). Daudzi no tiem esot simfoniskā orķestra skaņdarbi, tāpēc klasiskajam žanram ardievas nav pateiktas. „Ja mūziķis sevi apaudzē ar vēl kaut ko, kas cilvēkiem liekas interesants, viņš ar savu pieredzi un spējām tikai kļūst bagātāks,” piebilst K.Auzāns.
Dinas Poriņas videoDinas Poriņas video
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi