Aizvērt

Piecas stundas vienā elpas vilcienā

2018. gada 23. maijā, 02:00
Raksta autors: Inta Jansone
Piecas stundas vienā elpas vilcienā
Rīgas uguns žonglieru uzstāšanās.
Foto: Aivars Vētrājs
Muzeju naktī Kuldīgā apmeklētājus gaidīja izstādes, muzikāli priekšnesumi un gaismas pārsteigumi.
ČELLS, DOMINO UN EKSKURSIJA

No septiņiem vakarā līdz pusnaktij muzejā varēja aplūkot izstādes un pamata ekspozīcijas. Divreiz uzstājās čellists Mareks Radzēvičs, kurš instrumentu spēlē kopš pieciem gadiem.

Pieaugušie varēja piedalīties izstādes Kuldīga un novads 100 gados viktorīnā un Kuldīgas laika līnijā. Tikmēr bērni varēja spēlēt domino. Kopā ar rokdarbu kopu Čaupi varēja darināt piespraudes, pagalma lapenītē klausīties dīdžeja Salmz ritmus vai arī doties ekskursijā pa pilsētu. „Mums izveidojusies laba sadarbība ar kultūras centru – pasākumu kļūst vairāk, tie ir daudzveidīgāki,” saka muzeja apmeklētāju centra vadītāja Zenta Mertena.

Vairums atnākušo veltīja darbiniekiem uzslavas, jo redzētais un piedzīvotais paticis. Pozitīvas emocijas gūtas arī no skaisti izgaismotajām šūpolēm pagalmā – tās ar lampiņām rotājusi māksliniece-noformētāja Ilze Riekstiņa.


PULKSTENIS AR NOSLĒPUMU

Pulksteņmeistars Arnolds Piziks izrādīja paša remontēto laikrādi rātsnamā: „Savulaik mans tēvs Voldemārs Piziks piedalījās Katrīnas baznīcas pulksteņa restaurācijā, bet man tika uzticēts šis. Ciparnīca izgatavota no nerūsējoša metāla metālapstrādes cehā Kuldīgā. Tam ir arī jauni zobrati, jo tiem jābūt ļoti precīziem.” Kuldīdzniece Ilze Kārkliņa atzinās, ka rātsnamu izstaigājusi pirmo reizi: „Bija interesanti redzēt pulksteņa mehānismu – ne reizi vien, domei garām ejot, esmu paskatījusies, cik pulkstenis.”


MEKLĒT GAISMU SEVĪ

1905. gada parks bija pārvērties līdz nepazīšanai, jo ceturtais mākslas kaleidoskops Uguns (un) nakts virtuālās sabiedrības cilvēkam piedāvāja doties atpakaļ pie galvenā – pie gaismas sevī. Bija gan milzu diskobumba, gan mūžīgās gaismas tunelis, gan krāsainas strūklakas dīķītī. Varēja vienkārši apstāties un klausīties naktsputnu čivināšanā vai vērot uguns žonglierus no Rīgas.

Producentes Ances Priedes idejas īstenojis kultūras centrs, palīgā nākuši gan pašmāju, gan Talsu gaismotāji. Pasākumu skanīgāku darīja kultūras centra kori un saksofonistu ansamblis.


ŠŪPUĻDZIESMAS PIEAUGUŠAJIEM

Videoprojekcijas uz vecā rātsnama un mūziķu Krisa Noa un Mārtiņa Dambja koncertu sarūpējis Kuldīgas aktīvās atpūtas centrs. Direktore Jana Bergmane saka: „Šogad izvēlējāmies projekcijas uz jumta, bet mūziku – pieklusinātu, var teikt, šūpuļdziesmas pieaugušajiem.” Rīdzinieki Iveta un Jānis Kalniņi Kuldīgā viesojās pie draugiem un kopā izstaigājuši pasākumus. „Ļoti patika: projekcijas uz jumta nedaudz atgādināja skatuvi, patika arī mūziķu uzstāšanās.”


Galerijā – Aivara Vētrāja, Andras Ālītes un Intas Jansones foto
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi