Aizvērt

Kas kultūrā Kurzemē

2018. gada 4. jūnijā, 00:00
Kas kultūrā Kurzemē
Jūnija pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Kurzemes plānošanas reģions.
TEĀTRIS


2. jūnijā Liepājas teātrī pirmizrāde režisora Dž.Dž.Džilindžera komēdijai Paldies tev, draudziņ. Patriks Samners ir TV šova vadītājs, kurš pamazām zaudē savu zvaigznes statusu. Viņš sarunā savā dzīvoklī tikties ar Regu, producentu, kas palīdzēs viņam atgūt popularitāti. Bet ko darīt, ja Regam ir ārkārtīgi augsti tikumības standarti, bet dzīvoklī uz dīvāniņa viņš ierauga neatvairāmi skaistu sievieti, zinot, ka Patrika sieva atrodas Parīzē? Patrika Samnera lomā – Egons Dombrovskis.2. jūnijā Durbes kultūras namā viesosies Ģertrūdes ielas teātris ar fantasmagoriju uz slidām Neiekostais elkonis.6. jūnijā teātra namā Jūras vārti Ventspilī
notiks  Latvijas Nacionālā teātra Teātra dienas koncerts Ideālā žurka. Ir pienācis ilgi gaidītais 2018. gads, bet apkārt valda nīgrums, nomāktība un neticība. Tieši tu esi izredzēts Roņu salā būvēt jaunu valsti no pašiem pamatiem. Vai ņemsi mūs līdzi? Vai tomēr atstāsi kādu pieskatīt veco Latviju? Kā mēs, ideālie latvieši, dzīvotu savā ideālajā zemē 100 ideālus gadus?


MŪZIKA

2. jūnijā jau septīto reizi Talsos izskanēs Raimonda Tigula brīvdabas mūzikas koncerts Tiguļkalnā, kur šajā reizē būs dzirdama ne vien viņa, bet arī komponista Pētera Vaska mūzika. Ozolu ielokā R.Tiguls muzicēs kopā ar gregorisko dziedājumu vokālo grupu Schola Cantorum Riga Guntara Prāņa vadībā, kā arī kamerorķestri Sinfonietta Rīga un tā māksliniecisko vadītāju, diriģentu Normundu Šnē.9. jūnijā koncertzālē Lielais dzintars Liepājā notiks grupas Coolmands report koncerts. Apvienību veido četri prestižajā ASV Bērklijas Mūzikas koledžā studējoši latviešu jaunieši Rihards Kolmanis, Elvis Artūrs Lintiņš, Sintija Grigorjeva un Pēteris Žīle. Grupas sapnis un mērķis ir radīt mūziku kā mākslas formu, kur tās attīstība un patiesums nekad nevar tikt zaudēts.


10. jūnijā Liepājas Latviešu biedrības namā leģendārās dziedātājas Noras Bumbieres piemiņas koncerts Atmiņu portrets. Tajā izskanēs dažādu komponistu dziesmas, kuras savas spožās karjeras laikā izpildījusi Nora Bumbiere, kā arī mīlētākās Raimonda Paula kompozīcijas.16. jūnijā Liepājas koncertzālē Lielais dzintars koncerts Ar mums, kurā uzstāsies Intars Busulis un Abonementa orķestris kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri.


16. jūnijā Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā Ernesta Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas kora Cantus 50 gadu jubilejas koncerts.  Koris, ko izveidojusi un jau 50 gadus vada skolas direktore Maruta Rozīte, ir daudzu starptautisku konkursu laureāts, regulāri koncertē ārzemēs.

16. jūnijā Kuldīgas estrādē mūzikas festivāls Kuldīga dimd, kurā vienā dienā uz vienas skatuves uzstāsies 12 Latvijā populāras mūzikas grupas, tostarp Dakota, Linga, Eolika u.c. Programma piemērota visu mūzikas žanru cienītājiem, sākot ar senioriem un līdz pat bērniem.

29. jūnijā Liepājas naktsklubā Fontaine Palace uz koncertu pulcēsies leģendārās latviešu rokgrupas Pērkons cienītāji.30. jūnijā Liepājas koncertzālē Lielais dzintars programmā Pasaule Lielajā dzintarā koncertēs viesi no Luksemburgas – zvaigžņots trio Dock in Absolute, kurā muzicē pianists Žans Filips Kočs, basģitārists Deivids Kintzigers un bundzinieks Neits Vongs. 2012. gadā dibinātā trio repertuārā ir grupas pianista oriģinālkompozīcijas, kurās mūziķi savieno dažādus progresīvā džeza novirzienus, viegli sintezējot klasisko un rokmūziku, radot paši savu, unikālu džeza skanējumu.


MĀKSLA


8. jūnijā Kuldīgas Mākslas namā atklās Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras bakalaura diplomandu darbu izstādi un notiks bakalaura darbu aizstāvēšana. Jau kļuvis par tradīciju, ka LMA glezniecības bakalauri savus diplomdarbus aizstāv Kuldīgā, kurp dodas viss LMA mācībspēku zieds.


9. jūnijā Kuldīgas Mākslinieku rezidences izstāžu zālē tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas studentu glezniecības plenēra darbu izstāde.

Līdz 10. jūnijam Kuldīgas Vecajā rātsnamā skatāma fotoizstāde Labā pilsēta, kas tapusi sadarbībā ar Dānijas Karalistes vēstniecību. Tā ir vīzija par pilsētu, kas ir  kustībā, viegli pieejama, ar efektīvu un ilgtspējīgu infrastruktūru, veicina pozitīvu cilvēku mijiedarbību un sniedz estētisku baudījumu. 

No 11. līdz 18. jūnijam Kuldīgas Vecā rātsnama izstāžu galerijā būs apskatāma fotogrāfiju izstāde, kurā savus autorprojektus prezentēs Talantu fotoskolas 2018. gada absolventi. Izstādē piedalās desmit jaunie autori ar mācību laikā tapušām fotogrāfijām.


MANTOJUMS

9. jūnijā Ventspils Livonijas ordeņa pilī notiks II Viduslaiku mūzikas festivāls un bruņinieku divkaujas Lilium Vindaviensis 2018. Interesenti varēs iemācīties viduslaiku deju soļus, piedalīties stopa šāvēju sacensībās, dzirdēt vēlīno viduslaiku mūziku un dziesmas, ieklausīties klavesīna un dūdu balsīs. Pils pagalmā notiks šaušana ar loku, amatnieku darbnīcas, trebušē (viduslaiku metamās mašīnas) izmēģinājumi, darbosies Pilskrogs, būs zīlnieki un jokdari.

20. jūnijā Ventspils Dzirnavu laukumā notiks jau par tradīciju kļuvušais Zāļu dienas pasākums. Piedalīties aicināts ikviens līgotājs ar ziedu vainagiem un jāņuzālēm.

23. jūnijā Liepājas koncertdārzā Pūt, vējiņi! notiks Līgosvētki. Šogad liepājniekus un pilsētas viesus priecēs Ogres Tautas teātris ar izrādi Skroderdienas Silmačos, kuras režisors ir Jānis Kaijaks. Koncertdārzā jau tradicionāli kursies jāņugunis, bet Jāņu rītu līgotāji varēs sagaidīt nakts ballē kopā ar grupu Tālbraucēji.


CITAS LIETAS

2. jūnijā Ventspils pludmalē jau divdesmito reizi notiks Zilā karoga pacelšanas svētki. Pasākumā muzicēs grupa Otra puse un Antra Stafecka.

No 29. jūnija līdz 1. jūlijam Talsos norisināsies pilsētas svētki, kuru laikā jau otro gadu Talsu tirgus iekšpagalmā un paviljonā aizritēs Tusiš iekš Tals Tirg jeb aizraujošs trīs dienu notikums. Tāpat kā pērn, arī šovasar tas būs muzikāli un gastronomiski izklaidējošs pasākums visai ģimenei ar iespēju baudīt virkni bezmaksas aktivitāšu, nopirkt ko sev tīkamu ēdināšanas teltī un bārā, baudīt ko ekskluzīvu kādā no restorāna seansiem vai ko demokrātiskāku svētdienas vēlbrokastīs.

Līdz novembrim Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā
skatāma izstāde Zemessardzes 46. kājnieku bataljons. Tajā eksponēti Zemessardzes formastērpi un ekipējums no tās dibināšanas pirmsākumiem (1991) līdz mūsdienām. Ikviens var izzināt bataljona vēsturi, uzdevumus pagātnē un tagad.

2. jūnijā Saldū norisināsies Ghetto Games Saldus 2018 – ielu kultūras, sporta un jauniešu kustības lielākais festivāls Austrumeiropā. Basketbols, bokss, balansa velosipēdi, grupa Bermudu divstūris, Edavārdi, DJ Vento un DJ Ziggy. Festivāls ikvienam, kurš vēlas pilnveidot savas spējas neatkarīgi no sociālās izcelsmes un piederības!

No 7. līdz 9. jūnijam Brocēnu pilsētas svētki ar daudzveidīgu un pārdomātu programmu, lai interesanti būtu gan vietējiem, gan viesiem. Būs atraktīva orientēšanās pa pilsētu, iestādēm un uzņēmumiem, latvisko dziesmu festivāls, grupu Jumprava un Vintāža koncerts u.c.

21. jūnijā visā valsts pierobežā pasākumā Izgaismo Latviju! iedegs ugunskurus un kopīgi dziedās, lai vienotā rīcība stiprinātu Latviju.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: