Aizvērt

Kapelas spēlē, visi dzied un dejo

2018. gada 6. jūnijā, 05:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Kapelas spēlē, visi dzied un dejo
Snēpeles kapelu saieta noslēgumā visi nodziedāja Eduarda Rozenštrauha "Vecās likteņdzirnas", tā godinot komponistu 100. dzimšanas dienā.
Foto: Kapelas "Kā ir, tā ir" arhīvs
Kapelu sadziedāšanās Snēpelē turpmāk katru gadu notiks jūnija pirmajā sestdienā – tā nolemts otrajā saietā "Gadi skrien kā stirnas". Šogad tas veltīts pagasta kapelas "Kā ir, tā ir" piektajai dzimšanas dienai un komponista Eduarda Rozenštrauha 100. jubilejai.
Jau skaidrs, ka vietējo mūziķu pērn iedibinātā tradīcija būs dzīvotspējīga. Kultūras nama vadītāja Raimonda Vilmane gandarīta, ka pasākums izdevies sirsnīgs – ieskaitot mājiniekus, piedalījās astoņas kapelas, tostarp Strops no Saldus, Luste no Lieģiem, Blumīzeristi no Ventspils, Pēterpogas no Brocēniem, Zelta kniede no Siguldas, Atmiņas no Kuldīgas un Šeit un tagad no Lietuvas. Tikai viena atbraukusi otro gadu, pārējās pirmoreiz. Katram bija pieci priekšnesumi, viens no tiem – E.Rozenštrauha dziesma, bet noslēgumā visi nodziedāja viņa Vecās likteņdzirnas, kurām pievienojās arī lietuvieši. Viņi latviski dziedāja arī tautasdziesmu Pūt, vējiņi.

Skatītāju bija daudz, tie ieradās gan no kaimiņu pagastiem, gan Kuldīgas, labprāt dziedāja līdzi un dejoja. Daudziem ļoti patika puiši no Zelta kniedes. Kad viņi dziedāja E.Rozenštrauha Zilo lakatiņu, visi cēlās kājās un pievienojās. Cilvēki dejoja jau koncerta laikā, bet pēc tam visas kapelas pēc kārtas spēlēja arī ballē, klausījās, kā muzicē kolēģi un uzdejoja paši.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi