Aizvērt

Eņģeļi būs glābti

2018. gada 6. jūnijā, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Eņģeļi būs glābti
Kuldīgas katoļu baznīcas ērģeļu prospekta eņģeli restaurē Hildeshaimas Lietišķo zinātņu un mākslas augstskolas studente Hsiao-Hsuana Čao no Vācijas.
Foto: Lāsma Reimane
Kuldīgas katoļu baznīcas ērģeļu prospekta eņģeļi un citi kokgriezumi, kurus savulaik sabojājuši ķirmji, atgūst saturu, jo stingrā pasniedzēju uzraudzībā tos restaurē vācu un latviešu studenti.
Hildeshaimas Lietišķo zinātņu un mākslas augstskolas profesors Mihaels fon der Golcs piekto gadu praksē atvedis polihromā koka un stājgezniecības restaurācijas nodaļas maģistrantus. Milzīgs ieguvums ir arī baznīcai, kur ķirmji unikālos kokgriezumus pārvērtuši porainā masā, ko bieži vien satur kopā tikai krāsa un kas sabirst no mazākā pieskāriena. Studenti te strādā otro nedēļu un drīz atgriezīsies mājās.

Restaurators Uldis Skanis stāsta, ka ērģeļu prospekta restaurāciju turpina 12 vācu un trīs Rīgas celtniecības koledžas polihromā koka restaurācijas nodaļas audzēkņi. „Koka detaļas ir ļoti cietušas, koks bieži vien pārvērsts miltos. Kad detaļas tiks nostiprinātas, varēs atjaunot pārklājumu. Restauratoriem darba pietiks vēl daudziem gadiem. Vienlaikus tiek izpētīts Dievmātes altāris un stiprinātas koka detaļas. Par uzturēšanos šeit maksā vācieši, baznīca visai grupai gādā pusdienas.” Profesors M.fon der Golcs piebilda, ka vācu studentu braucienus finansē programma Erasmus un privāts fonds.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: