Aizvērt

Vīri atkal sadzied Ventmalā

2018. gada 8. jūnijā, 04:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Vīri atkal sadzied Ventmalā
Skrundas Ventmalā Dziesmu svētku tuvums jau ieskanējies Kurzemes vīru koru balsīs.
Foto: Aivita Staņeviča
„Latvijas simtgades Dziesmu svētki ieskandēti te – Skrundas brīnišķajā estrādē,” tā pēc 5. Kurzemes vīru koru dižkoncerta teica komponists un diriģents Edgars Račevskis.
Šoreiz dižkoncerts notika nedaudz agrāk – jau jūnijā, jo drīz klāt Dziesmu svētki, kurp dosies arī dziedošie vīri. Turklāt Skrundas kultūras nama meitenes palūgušas, lai koncerts būtu kā krāšņs vietējo amatierkolektīvu sezonas noslēgums.

Tā arī notika. Atbrauca un sadziedājās vīru kori no Ventspils, Talsiem, Liepājas, Nīcas, Brocēniem un paša Maestro vadītais Rīgas Latviešu biedrības kolektīvs. Tiem piebalsoja Skrundas sieviešu koris Sonante, kā arī Inčukalna pūtēju orķestris. Dziedāja solisti Juris Vizbulis, Agnese un Inita Malnačas, pie klavierēm – Ilze Ozoliņa. Izdziedāta daļa Dziesmu svētku repertuāra un, kā vienmēr, Kursas Viestura dziesma un Vakars Ventmalā, ko E.Račevskis sarakstījis dzimtajam novadam.

Skrunda ir E.Račevska dzimtais novads, savukārt Maestro radošajā darbībā ievērojama vieta ir tieši vīru koriem. Tāpēc pirms pieciem gadiem pašā vasaras viducī iedibināta tradīcija tiem sadziedāties Ventas krastā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: