Aizvērt

Ar putnu dziesmām ausīs un dvēseli pirkstu galos

2018. gada 8. jūnijā, 03:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Ar putnu dziesmām ausīs un dvēseli pirkstu galos
Pianistei Janai Bārtulai reizēm labāk patīk dzīves baudīšana un cilvēki, nevis mūzika. Taču bez klavierēm viņa nevar sevi iedomāties.
Foto: Janas Bārtulas arhīvs
„Nekad neesmu vēlējusies kļūt pirmā lieluma soliste,” atzīst pianiste Jana Bārtula (agrāk Januša), bijusī kuldīdzniece, tagad rīdziniece. „Man labāk patīk cilvēki, nevis mūzika, tāpēc iesaistos dažādos projektos un spēlēju, kad gribas.”
J.Bārtula par Kuldīgu: „Man tuva ir daba jebkurā izpausmē, jo esmu uzaugusi Kuldīgā, un šajā ziņā esam izlutināti. Joprojām braucu pie vecākiem Rumbas pagastā. Ja manī viss ir tukšs un neko vairs nevaru, braucu uz Kuldīgu uzpildīties. Pilsēta mainījusies tikai uz labo pusi. Vienīgais, kas mazliet traucē, – lielie tūristu pūļi svētkos. Tomēr tas ir forši, ka cilvēki par Kuldīgu zina un vēlas tur svētkos būt.

Ja man iznāk kaut ko svinēt, izvēlos kafejnīcu Goldingen Room. Tur viss ir nepiespiesti un mājīgi – kā vispār Kuldīgā. Krikumiņā pērku saldo kartupeli, kāds manā bērnībā bija Vāverītē. Esmu tos izgaršojusi visur, bet tikai šis vienīgais ir īsts – ar visu asniņu.

Protams, mana miera vieta ir vecāku mājas, kur ir tikai putnu dziesmas un citas dabas skaņas, – tā ir visforšākā mūzika. Man Rīgā ir arī dārzs un pat divas siltumnīcas – bez tā neviens kuldīdznieks nevar iztikt. Tā sajūta sēž katrā, ka vari iziet dārzā un izlemt, ko paņemt no dobes.”

Saruna 8. jūnija Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: