Aizvērt

"Cantus" izdzied 50 gadus

2018. gada 20. jūnijā, 08:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
"Cantus" izdzied 50 gadus
Kuldīgas mūzikas skolas kora 50. jubilejā noskanējis koncerts un izdota grāmata „„Cantus” tuvos un tālos ceļos”. Priekšplānā – mākslinieciskā vadītāja Maruta Rozīte.
Foto: Lāsma Reimane
Kuldīgas mūzikas skolas meiteņu koris "Cantus", nacionālo un starptautisko konkursu laureāts, 50. gadadienu nosvinējis ar iespaidīgu koncertu Sv. Annas baznīcā.
Skanēja melodijas no visām desmitgadēm, jubilejas korī apvienojās gandrīz 60 bijušo dalībnieču, tostarp Latvijas Nacionālās operas soliste Aira Rūrāne, muzicēja skolas kamerorķestris.

1967./1968. mācību gadā dibinātais Cantus ir mākslinieciskās vadītājas un galvenās diriģentes Marutas Rozītes mūža veikums. Vairāk nekā 25 gadus diriģente ir Maruta Grigale, koncertmeistare – Marta Ozoliņa. „Izdevās iecere izveidot jubilejas kori no visu gadu dziedātājām,” stāsta M.Grigale. „Tas bija vienreizējs piedzīvojums, visas jutās laimīgas. Mēģinājumi notika kopš februāra, un katru reizi tie bija kā salidojums.” Koris esot mainījies: „Kādreiz attieksme pret darbu bija nopietnāka. Pašlaik bērniem vajadzīgs liels mērķis. Kādreiz skolēni palika vidusskolā un turpināja dziedāt korī, tagad daudzi jau pēc 9. klases aiziet uz citām pilsētām vai uz mūzikas vidusskolu. Cantus kļūst aizvien jaunāks.”

Svētkos atvērta grāmata „Cantus” tuvos un tālos ceļos, kurā diriģentes un koristes dokumentējušas koncertbraucienus, konkursus un festivālus gandrīz visās Eiropas valstīs, arī Krievijā, Ukrainā, Ķīnā, Amerikā. Nākamais brauciens paredzēts decembrī uz Vāciju.
Komentāri
falsets
2018. gada 26. jūnijā, 20:51
ai nu sajaucu, jo vienmēr cantusa dzīres bijušas Katrīnā, tāpēc automātski ierakstīju, ko ierakstīju. Aizmirsu , ka tagad koncertzāles funkcijas pilda Annas baznīca...
to falsets
2018. gada 25. jūnijā, 13:09
Pa kuru laiku Sv.Anna nonākusi Pirro rokās?
falsets
2018. gada 21. jūnijā, 22:26
Jā, baznīca nu ir kā reizi īstā vieta, kur svinēt... vienkārši pretīgi... bet nu jā..., ja jau par naudu pat vells dancā, tad kāpēc , lai Pirro būtu izņēmums...
Doremi
2018. gada 21. jūnijā, 00:17
Sirmās kundzes ienākumu deklarācija ir apbrīnas vērta! Vai nav laiks nodot diriģenta (direktores) kociņu kādam jaunākam skolas (kora) vadītājam?
Pievieno jaunu komentāru: