Aizvērt

Emocijas – mākoņos!

2018. gada 22. jūnijā, 06:00
Raksta autors: Inta Jansone
Emocijas – mākoņos!
Folkloras festivālā "Baltica" muzicē "Suitu dūdenieki".
Foto: Ārijas Sproģes arhīvs
"Suitu dūdeniekiem" no Alsungas bija uzticēts Rīgā atklāt starptautisko folkloras festivālu "Baltica".
Oficiālā statusā kopa tur piedalījās pirmoreiz. Kopā ar viņiem muzicēja Maģie suiti no Ventspils novada. „Dažas dienas iepriekš mums piezvanīja un jautāja, vai nevēlamies atklāšanā nodūdot ievada fanfaru Līgojat, līgojat,” pastāstīja kopas vadītājs Juris Lipsnis. „Protams, piekritām. To iemācīties laiks bija nepilna nedēļa.” Suitu dūdeniekiem J.Lipsnim, Aletai Lipsnei, Santim Vanagam, Paulam Leimanim un Jurim Kraftam (bungas) piepalīdzēja Nacionālās kultūras centra direktore Signe Pujāte, tradicionālās dziedāšanas grupas Saucēja pārstāve Iveta Tāle, kā arī māsas Ilga Vālodze Ābele un Paula Mare Ābele (bungas).

„Emocijas uzskrējušas mākoņos!” atzīst J.Lipsnis. „Piedalījāmies koncertos, paši devāmies daudz ko apskatīt. Citreiz apstājāmies un sākām spēlēt dūdas, arī kāziniekiem likām danci griezt.”

Savukārt no Kuldīgas Kūravas festivālā bija 17 dalībnieku, kuri piedalījušies gājienā, uzstājušies, bijuši arī skatītāju rindās. Kolektīva vadītāja Ina Celitāne saka: visvairāk aizkustinājusi būšana ar savējiem – folkloristiem. „Iespaidīgi, kad kopā līgo tik daudzi, arī valsts pirmās personas. Kultūras ministre Dace Melbārde bija klāt teju visos pasākumos.”

Sagaidot vasaras saulgriežus, no 16. līdz 21. jūnijam folkloras festivāls Baltica notika 11. reizi, pulcējot 4000 dalībnieku. Kurzemnieks jau rakstīja, ka tajā piedalījās arī Basu suiti, Gudenieku suiti (Kuldīgas novads), Suitu sievas, Suitu vīri, Suitiņi (Alsungas novads), Kamenīte no Rudbāržiem un Raņķu folkloras kopa (Skrundas novads).Inas Celitānes arhīva foto
Kuldīgas Kūravas dalībnieki Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi