Aizvērt

Kas kultūrā Kurzemē

2018. gada 1. jūlijā, 00:00
Kas kultūrā Kurzemē
Jūlija pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Kurzemes plānošanas reģions.
MĀKSLA


No 2. jūlija Liepājas Latviešu biedrības namā būs apskatāma Guntas Krastiņas personālizstāde Filips. Abstraktā reālisma izstādē būs redzami 16 kaķi – katrs ar savu rakstura iezīmi. Izstādes ideja māksliniecei veidojusies zemapziņā, vispirms tapis viens kaķis, kuru ieraugot viņas dēls teicis: "Tas izskatās pēc mūsu Filipa." Tā arī radies izstādes nosaukums un vēlāk arī pārējie 15 kaķi.


11. jūlijā Liepājas koncertzālē Lielais dzintars atklās Kaspara Teodora Bramberga personālizstādi Plūstamība (The Flow). Tajā mākslinieks runā par mākslas darba radīšanas principiem, atsaucoties uz Mihāja Čiksentmihāja teoriju par laimes un radošuma attiecībām. No šīs teorijas izriet, ka cilvēkam ir jānonāk zināmā pārņemtībā, lai sekmīgi īstenotu savu ieceri. Ja tas izdodas, tad rezultāts un viss process kopumā dod laimes sajūtu.

No 17. jūlija Kuldīgas novada muzejā mākslinieces Helēnas Heinrihsones un viņas audzēkņu Anitas Putniņas, Anitas Biedriņas, Jolantas Ozollapas, Nika Jaunzema, Nikas un Ilzes Stīveres darbu izstāde Satikšanās.28. jūlijā Ventspilī visi aicināti uz smilšu skulptoru simpoziju Zelta smilšu grauds. Jūras krastā notiekošais smilšu skulptūru festivāls vienuviet pulcē gan profesionālus māksliniekus, gan amatierus no dažādām valstīm, kuri ventspilniekiem un pilsētas viesiem par prieku rada unikālas smilšu skulptūras, izmantojot tikai smiltis un ūdeni.


MŪZIKA

7. jūlijā Liepājas koncertzālē Lielais dzintars koncertsērijā Skaņu meža jaundarbi Latvijas simtgadei, kurā valsts apaļā jubileja tiek atzīmēta ar jaundarbiem hrestomātiskos eksperimentālās un avangarda mūzikas žanros, izskanēs krievu komponista, prestižās Gaudeamus balvas laureāta un apvienības Structural Resistance (StRes) līdzdibinātāja Dmitrija Kurļandska trešā stīgu kvarteta Dolce stil nuovo pasaules pirmatskaņojums. Darbu izpildīs kvartets ReDo – Konstantīns Paturskis (vijole), Kristiāna Ozoliņa (vijole), Dāvis Sliecāns (alts), Pēteris Ozoliņš (čells).


13. jūlijā Liepājas Olimpiskajā centrā solokoncertu sniegs viens no pieprasītākajiem Krievijas dziedātājiem Grigorijs Ļepss.


17. jūlijā Talsu novada muzejā notiks arfistes Dārtas Tisenkopfas (Latvija) un altistes Džūlijas Arnaboldi (Itālija) koncerts Tā skan vasaras nakts. Mūziķes atskaņos 19. un 20. gadsimta komponistu Arnolda Baksa, Kloda Debisī, Morisa Ravēla, Luidži M.Tedeski un citu autoru oriģinālmūziku un pārlikumus altam un arfai.

Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā
jūlijā notiks Brokastis zaļumos – gleznotāja Eduāra Manē gleznas iedvesmoti kultūras rīti, kuros rīkotāji rosina izklāt muzeja pagalma mauriņā līdzi paņemtu pledu un baudīt pašu sarūpētas brokastis, kamēr skan dzīvā mūzika. 15. jūlijā ģitāru spēlēs Mārtiņš Bērtulis, 22. jūlijā muzicēs Saldus akordeonisti no ansambļa Akords, bet 29. jūlijā uzstāsies saksofoniste Anete Levica.No 17. līdz 20. jūlijam Liepājas koncertzālē Lielais dzintars norisināsies klasiskās mūzikas festivāls Šalc, kurā gaidāmi trīs aizraujoši koncerti. Kulminācijā – pasaulē atzītās operas solistes Marinas Rebekas koncerts kopā ar pazīstamo britu diriģentu Karelu Marku Šišonu un Latvijas festivāla orķestri. Šī programma 19. jūlijā būs baudāma arī teātra namā Jūras vārti Ventspilī.


22. jūlijā Liepājas teātrī skanēs mūzikls jauniešiem un viņu vecākiem Brīnumputns. Tas ir muzikāls iestudējums, kas veidots pēc Annas Brigaderes pasaku lugas Lolitas brīnumputns motīviem. Mūziklu veidojis libretists Arnolds Auziņš, dziesmu tekstu autors ir Alberts Legzdiņš, bet mūziku radījis komponists Andrejs Jansons. Režisore – Andra Berkolda. Mūzikla dalībnieki ir jaunie aktieri, dziedātāji un orķestranti, 16–25 gadus veci jaunieši no Latvijas un ASV.

No 23. jūlija līdz 2. augustam Ventspilī notiks Alīdas Vānes Starptautiskais mūzikas festivāls. Programmā iekļautas meistarklases, lekcijas, koncerti un vokālistu konkurss, kura fināls un laureātu apbalvošana notiks 1. augustā teātra namā Jūras vārti. Kopā ar konkursa laureātiem noslēguma koncertā muzicēs festivāla orķestris Aigara Meri vadībā. Īpašie viesi – Latvijas Nacionālās operas solists Kalvis Kalniņš (baritons) un izcilā latviešu dziedātāja Inga Kalna (soprāns).


27. un 28. jūlijā Kalnsētas parkā Saldū norisināsies rokfestivāls Saldus saule. Piedalīsies grupas Pērkons, Opus Pro, Dzelzs vilks, Colt, Ryga, Astro'n'out, Carnival Youth, Rīgas modes, Rock'n'berrries, Fēlikss Ķiģelis un citi.


29. jūlijā Liepājas koncertzālē Lielais dzintars sērijā Pasaule Lielajā dzintarā viesosies blūza un fanka karalis Bonijs Fīldss no ASV. Mūžam enerģiskais šovmenis Bonijs Fīlds rada mūziku, ceļo pa visu pasauli, piedalās dažādos prestižos festivālos. Tieši skatuve ir vieta, kur māksliniekam izdevies izkopt pašam savu stilu, apvienojot retro un futūristisku blūzu ar fanku.


MANTOJUMS


14. jūlijā visā piekrastē notiks Zvejnieksvētki. Rojā lielajā ballē pludmalē uz divām skatuvēm cits pēc cita kāps Gacho, Otra puse un Antra Stafecka, Uldis MarhilEvičs un draugi, Guntars Račs un Saldās sejas, Crazy dolls, Lauku muzikanti, grupa Roja, DJ Roberts Lejasmeijers, DJ Ufo, DJ Jax un īpašie viesi – Igo, Aija Andrejeva, Ainars Virga, Buks, Katrīna Bindere, Kristena Cīrule un citi. Darbosies diskobārs Ezītis miglā, un pusnaktī virs jūras uzplaiksnīs salūts. Kolkā izskanēs aktieru ansambļa Drama koncerts, bet ballēties varēs kopā ar Fēliksu Ķiģeli. Savukārt Mērsragā svētkiem vairāk nopietnības piešķirs konference Pūliņu dzimtas devums Latvijas kuģniecības un aviācijas attīstībā. Liepājā izrādīs uzvedumu pēc Māra Runguļa stāstiem par jūras tematiku, kā arī uz skatuves kāps grupa Bet bet, Nacionālā teātra aktieru apvienība Greizais ratiņš, šova X faktors dalībnieki un grupa Triānas parks. Būs arī vikingu laivu airēšanas sacensības. Tikmēr Ventspilī Livonijas ordeņa pilī burinieka darbnīcā varēs darināt gafelšoneri. Pie dienvidu mola notiks zvejas kuģa Grots ekspozīcijas atklāšana. Amatu mājā – grilētas zivis, muzikāls priekšnesums, mezglošanas darbnīca. Visur iecerētas arī dažādas atrakcijas ar Neptūnu, sportiskas aktivitātes, zivju ēdienu degustācijas un atpūta.


21. jūlijā Dundagā otro reizi notiks Sklandraušu festivāls, godā ceļot Eiropas Savienības tradicionālās īpatnības zīmolu ieguvušo lībiešu rausi ar Latvijas garšu jeb sklandrausi. 11.00 Dundagas evaņģēliski luteriskajā baznīcā būs koncerts Gaismas iedvesmotas..., bet no 12.00 vārtus vērs pils pagalms ar Dundagas garšām, kur darbosies lībiešu ķēķis un sklandraušu meistardarbnīca, kā arī būs citas aktivitātes. Savukārt parkā no 12.00 uzstāsies novada amatiermākslas kolektīvi, folkloras kopa un dejotāji no Čehijas, cirka mākslinieki no Liepājas. Būs arī tirgotāji un senās amatu darbnīcas, bet pusnaktī gaidāms gaismas šovs. Pirmais Sklandraušu festivāls notika 2015. gadā un guva ļoti plašu cilvēku atsaucību.


CITAS LIETAS


No 20. līdz 22. jūlijam Ventspilī notiks Baltijas jūras reģiona valstu motobraucēju salidojums Kurland Bike Meet 2018. Vairāk nekā 2000 motobraucēju no Latvijas un ārvalstīm pulcēsies vienkopus, lai piedalītos iespaidīgā motociklu parādē Ventspils ielās. Pasākuma laikā apmeklētāji varēs fotografēties ar motobraucējiem un vērot moto komandu prezentācijas. Vakara programmā uzstāsies dažādi mākslinieki, un tā Piejūras kempingā turpināsies līdz pat agrai rīta stundai.


27. un 28. jūlijā Saldus pilsētā – Gaisa balonu festivāls. Piedalīsies 15 komandas no Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Baltkrievijas. Prognozējams, ka baloni virs pilsētas lidos vēlu vakarā un agri no rīta.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: