Aizvērt

Kukuļi septīto reizi izdzīvo svētkus

2018. gada 6. jūlijā, 00:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Kukuļi septīto reizi izdzīvo svētkus
Deju kolektīva "Virši" dalībnieki Laima un Jānis Kukuļi Dziesmu un deju svētkos Rīgā.
Foto: Anna Bivbāne
Laima un Jānis Kukuļi ir deju kolektīva "Virši" dalībnieki un šo nedēļu pavada Rīgas Hanzas vidusskolā, lai piedalītos mēģinājumos un sagaidītu Dziesmu un deju svētku koncertu. Kā tas ir dejot kopā dzīvesbiedriem?
Dejotāju gaitas abi sāka, pateicoties toreizējai Skrundas Profesionālās vidusskolas direktorei Rutai Ēķei, kura mudināja abus piedalīties Agra Sīļa dibinātajā deju kolektīvā. Divdesmit gadus nodejojuši vidējās paaudzes kolektīvā Mežābele, pāris aizgāja uz senioru kolektīvu. Jāņa uzskats – ja esi iesaistījies, tad pienākums ir atsaukties un darīt, jo ir ieplānoti koncerti un mēģinājumi: „Katram ir atbildība un cieņa gan pret kolēģiem, gan kolektīva vadītāju.” Jautājot, kā tad ir dejot gadu no gada kopā vienā pārī, Laima saka: kolektīvā esot četri pāri, kuros dejo vīrs ar sievu, un neesot nekādas vainas.


AIZMIRSTAS VISI KREŅĶI

Kolektīva vadītājs Agris nesen esot Jānim teicis, ka tad, kad viņu ieliekot dejot ar citu partneri, viņš dejo citādāk. „Dejojot ar svešu partneri, ir lielāka atbildības izjūta, jo jācenšas pēc iespējas labāk sevi parādīt,” atzīst dejotājs. Mēģinājumus abi uzskata par iespēju izkustēties un labi pavadīt laiku, jo tad aizmirstas visi kreņķi. Liels paldies esot jāsaka gan Agrim, gan Ditai Ņuņēvicai, kura nāk un iesilda dalībniekus. „Gadi jau liek sevi manīt, tāpēc jāpateicas Ditai, kura darbojas ar mums (Dita vada arī deju kolektīvu Tikai tā), pieskata, kā izpildām dejas un cik tīri izdejojam nianses,” saka Laima.

Arī Kukuļu bērnos un mazbērnos ir jūtams dejotāju gars. Dēls piedzīvojis divus Dziesmu un deju svētkus, vecākās meitas bērniem ļoti patīkot dejot, savukārt jaunākā meita savulaik pievērsusies līnijdejām.

Šos svētkus abi gaida kā atkalredzēšanos, jo kolektīvam ir daudz draugu, un tā ir kopā būšana, kad var izjust, ka katrs ir daļiņa no lielāka kopuma. Prieku sagādā uzskriet uz mēģinājuma laukuma, lai satiktu citus dejotājus. Tā arī Laima un Jānis vienos svētkos visu dzīvi izrunājuši ar latviešiem no Toronto un vēlāk jau šķīrušies kā draugi.


PACIETĪBA UN LABA OMA

Abi dejotāji uzskata, ka svētkiem vajag noskaņoties un tos uztvert bez lieka stresa. Noder arī pacietība un labs garastāvoklis. Obligāti jāsagatavo ērti apavi, piemērots apģērbs – tas kopā ar možu prātu esot komplekts svētku reizēm.

Jānis atminas, ka kādreiz ar izbrīnu lūkojies, kā tos vecīšus (senioru dejotājus – aut.) dzenā no viena laukuma gala uz otru. „Bet tagad es esmu tieši tāds pats, un man iekšā ir enerģija darboties,” viņš atzīst. Laima stāsta: „Svētku laikā liekas, ka mūsu kolektīvam pazūd gadu daudzums uz pleciem, jo ir vilkme uz visādām izdarībām un muļķībām. Vienreiz gājām Jāni izprecināt magoņu kleitiņā. Tā tik bija jautrība!”

Ļoti skaists ir bijis 2003. gada svētku nobeigums, kad kopā ar rudbāržniekiem apvienojušies, lai nokomplektētu kolektīvu. Mājup braucienā apstājušies pie Ventas un palaiduši savītos vainagus kā dziesmā Palaid puķīti pa dambi. Savukārt Jānim patīkot pasākumi, kas notiek pēc mēģinājumiem – tad viss kolektīvs kļūstot vēl saliedētāks. Iepriekšējos svētkos pat bijuši uz Četriem baltiem krekliem, kur pēc garajiem mēģinājumiem vienojušies kopīgās dziesmās un dejās. Kolektīvā ir ļoti ciešas attiecības, visi viens otru uzmana un pieskata.


GRIBAS PIEDZĪVOT ABIEM

Vai abiem pēc svētkiem nezudīs vēlme apmeklēt mēģinājumus nākamos četrus gadus? Jānis saka: esot pārliecība, ka iesāktais jāturpina, pavelkot aiz rokas sieviņu, lai aizietu līdz nākamajiem koncertiem un svētkiem. „Ja tu vienreiz esi izgājis cauri svētku radītajām emocijām, tad saproti, ko tas nozīmē, cik ļoti to gribas piedzīvot atkal!”

Pāris visiem dalībniekiem novēl būt uz viena viļņa un ķert laimes mirkļus, kad var sajust cits citu, kā arī nezaudēt dejotprieku mēģinājumu laikā, lai saglabātos prieks darīt un censties.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi