Aizvērt

Dullo Dauku festivālā "Vārti"

2018. gada 16. jūlijā, 09:00
Raksta autors: Dace Vašuka
Dullo Dauku festivālā "Vārti"
Kamēr senās kuršu zemes centrs Kuldīga dzīros, Ventspils novada Popē no 20. līdz 22. jūlijam notiks Dullo Dauku festivāls "Vārti" dziesminieku mūzikas, postfolkloras un instrumentālu improvizāciju cienītājiem.
Būs pirmatskaņojumi, un trīs dienas muižā, estrādē un parkā darbosies dziesminieki un profesionāli mūziķi no Kurzemes un arī Daugavas otra krasta.

Austras bērni un citi

Dziesminieki no Austras Pumpures audzēkņu pulka turpina tradīciju muzicēt kopā arī pēc savas skolotājas došanās mūžībā. 16. jūlijā viņi atbrauks uz muižu un gatavos Imanta Kalniņa dziesmu programmu, kas koncertā Popes estrādē izskanēs 21. jūlija vakarā. Austras bērniem pievienosies leģendārais Haralds Sīmanis, Kārlis Kazāks, Helēna Kozlovska, Emīls Dreiblats, Laura un Dzintars Vītoli u.c. Brīnumainas skaņas no ģitāras izvilinās Reinis Jaunais, kurš muzicēs kopā ar viesi Ivaru Štubi no Austrālijas. Telšu pilsētiņā uz palikšanu gaidīts ikviens apmeklētājs, ar māksliniekiem vienojoties dziesmā.

Arī profesionāļi

Lai arī sācies ar dziesminiekiem un nolūku dot otru elpu savulaik slavenajai, bet vairāk nekā 20 gadus pamestajai Popes brīvdabas estrādei, festivāls aug līdz ar apmeklētājiem un dalībniekiem. Jau pērn tajā skanēja arī profesionālā mūzika Kārļa Būmeistera, viņa grupas Matters un klavesīnistes Ainas Kalnciemas izpildījumā. Šogad to pārstāvēs saksofonists Artis Gāga.

Popes muižas zirgu stallis pārtaps improvizētā koncertzālē, kurā kopā ar Liepājas teātra aktieriem, mūziķiem un apmeklētājiem savu dzejas krājumu Adresetepat blakus atvērs Maija Kalniņa. Priesteris Andrejs Mediņš, to izlasot, atzinis, ka tas sniedzis brīnišķīgu veldzi. Saullēkta zālē plašākam lokam gleznas izliks liepājniece Biruta Bensone, kura 62 gados pēc brīnumainas atveseļošanās no smagas slimības atrada savu skolotāju Gunti Otaņķi un piepildīja senlolotu sapni – gleznot. Lielajā zālē svētdienas rītā skanēs dziesminieka, aktiera Jura Hirša romantiskās balādes. Folkloru šoreiz pārstāvēs folktronikas grupa Zari festivāla noslēgumā kuršu spēka vietā – Popes kalna rietumu malā. Bet vēl pirms tam dziesminieku dienā tautisku ritmu ienesīs kokles un grupa Saulei tuvāk.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi