Aizvērt

Mūzika vieno Ventas krastus

2018. gada 1. augustā, 08:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Mūzika vieno Ventas krastus
Meistarīgais ģitārists Ēriks Upenieks nakts koncertā Raņķos Ventas krastā.
Foto: Anna Bivbāne
Raņķu pagastā nakts koncertā "Sapņu atspulgs Ventas ūdens lāsē" pirmo reizi sadziedājās un saspēlējās abi upes krasti.
Kultūras organizatore Dace Pušīlova stāsta, ka vēlējusies radīt noskaņu koncertu, kurā upes krasti sasauktos, un pārvērst to par tradīciju: „LNT brokastīs dzirdēju ģitārvirtuoza Ērika Upenieka brīnišķīgo mūziku un meklēju viņu rokā. Upes otrajā krastā atradās saksofoniste Ilva Ešenvalde un flautiste Sintija Ešenvalde no Kuldīgas, bet Ventā uz plosta – dziedātājas: vārmenieces Dace Blathena ar meitu Anci Jankovsku un Inga Andra Pērkone no Mērsraga.”

Ē.Upenieks saka: „Izmantoju izdevību uzstāties tādā īpašā vietā.” Viņa programmā ir skaņdarbi Upe, Mežs, Jūra. „Eju dabā, ierakstu skaņas, piemēram, upes tērcītes, putnu un meža skaņas, tad pievienoju mūziku. Esmu atklājis, ka cilvēka organisms vibrē līdzīgi, jo esam dabas daļa. Tikai dabas skaņas vibrē mazliet zemāk, tāpēc zemāk noskaņoti arī mani instrumenti.”

Klausītājs Jānis Storķis ir gandarīts: „Ventas krastos kas tāds notiek pirmo reizi! Prieks, ka šeit atgriežas dzīvība, ko Dace kopā ar pa
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi