Aizvērt

Kas kultūrā Kurzemē

2018. gada 3. augustā, 00:00
Kas kultūrā Kurzemē
Augusta pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Kurzemes plānošanas reģions.
MĀKSLA

3. augustā Kuldīgā Dizaina filmu festivāls.

4. augustā Mākslinieku rezidencē un Kuldīgas Mākslas namā tiks atklāta Starptautiskās vasaras fotoskolas izstāde.

No 5. līdz 11. augustam Brocēnos notiks industriālās mākslas plenērs.

8. augustā Liepājas muzejā atklās izstādi Mākslinieks glezno mākslinieku no muzeja mākslas priekšmetu krājuma.9. augustā Liepājas muzejā durvis vērs mākslinieces Daces Dēliņas-Lipskas personālizstāde Saucējas. Izstādi raksturo košums, dziesma un ticība. Tas ir spēka kods, ko māksliniece atklāj, dodoties mākslas ekspedīcijā pa suitu, setu un kihniešu takām.


10. augustā Liepājas muzeja filiālē Liepāja okupāciju režīmos atklās Agneses Rudzītes personālizstādi Stiprā Made. Latvija. Pamats izstādei ir fakts, ka mākslinieces ģimenē ir padomju represiju upuri, taču pati izstāde ir par stipru vīru stiprajām sievām.

Līdz 19. augustam Kuldīgas novada muzejā gleznu izstāde Satikšanās. Helēna Heinrihsone un audzēkņi Jolanta Ozollapa, Anita Putniņa, Anita Biedriņa, Nika un Ilze Stīveres, Niks Jaunzems. 24. augustā atklās Lolitas Zikmanes izstādi Grafika un glezna – viss ir viens.

No 21. augusta Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā Miķeļa Rozentāla gleznu izstāde.MŪZIKA

Visu augustu vasaras muzikālie vakari Brocēnos pie Bodnīcas. 22. augustā – Kuldīgas Raibais kvintets jeb Zigurds Turss, Agnese Čīče, Madara Orola, Roberts Miezītis un Ralfs Grāveris, 29. augustā – bērniem veltīta programma.

3. augustā Reņķa dārzā Ventspilī uzstāsies grupa Prāta vētra ar Skārda bungu tūri.

10. augustā Liepājas kultūras namā Wiktorija ar koncertu viesosies leģendārā grupa Dzeltenie pastnieki, kas tiek uzskatīta par vienu no jaunā viļņa un regeja pionieriem Latvijā un bijušajā Padomju Savienībā.

10. augustā Liepājas koncertestrādē Pūt, vējiņi! un 19. augustā Kuldīgas pilsētas estrādē notiks lielizrāde ar dziesmām, jokiem un pārģērbšanos (Ne)pareizie dziesmu svētki. Uzvedumā skatītāji varēs tikties ar iemīļotām grupām un dziedātājiem aktieru atveidojumā.

10. augustā Liepājas Olimpiskajā centrā, 11. augustā Talsu Sauleskalna estrādē un 17. augustā Saldus Kalnsētas parkā – pēc 15 gadiem atjaunotā versijā skanēs 2001. gadā Dailes teātrī iestudētā muzikālā izrāde Tobago!, kuras libreta autore ir dzejniece Māra Zālīte, bet mūzikas autors komponists Uldis Marhilevičs.

11. augustā Saldū VIII starptautiskais tautas muzikantu festivāls Saldie vārti.


No 15. līdz 18. augustam Ventspilī izskanēs mūsdienu ritma mūzikas festivāls un meistarklase Ventspils Groove 2018. Tajā pulcēsies starptautiska ritma mūzikas pedagogu un izpildītājmākslinieku komanda, lai kopā ar meistarklašu dalībniekiem iestudētu vairākas džeza un ritma mūzikas programmas. Nedēļas laikā notiks pieci koncerti dažādās pilsētas vietās.


No 18. līdz 25. augustam Liepājas koncertzālē Lielais dzintars norisināsies Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais festivāls Liepājas vasara, kurā skanēs gan Verdi Rekviēms, pie diriģenta pults stājoties Gintaram Rinkevičam, gan muzicēs LSO mežragu mūziķi ar kolēģiem, gan arī viesosies soprāns Maija Kovaļevska ar skaistākajām operu ārijām.

25. augustā Liepājas koncertestrādē Pūt, vējiņi! – rokmūzikas festivāls Līvifest ar Līvu dziesmu svētkiem, kuros piedalās jaunie izpildītāji un Liepājas novada kori Jēkaba Ozoliņa vadībā, pa dienu, lielkoncertu ar grupām Līvi, Linga, Pienvedēja piedzīvojumi, Opus pro, Bastards vakarā un jautru ballīti ar grupu bet bet vakara noslēgumā.


31. augustā Saldus mūzikas skolas koncertzālē baroka mūzikas vakars Bahmosfēra. Johana Sebastiana Baha un Georga Filipa Tēlemaņa skaņdarbus izpildīs Rīgas mūzikas skolu audzēkņi.CITAS LIETAS

No 3. līdz 5. augustam Ventspilī notiks Pilsētas svētki. Būs ziedu paklāji, svētku gājiens, koncerti Ostas ielas promenādē. Muzejā viesosies dzejniece Laimdota Sēle; varēs veidot dažādu priekšmetu formas; darbosies kalējs, zīlnieks, podnieks un trebušē meistars; būs burvju mākslinieku performances, cirka afišu izstāde no Latvijas Nacionālās bibliotēkas un cirka izrāde, kā arī īstu ķeneru roku darbi. Piejūras brīvdabas muzejā tiks atklātas restaurētās zvejas laivas.


11. augustā visā Latvijā notiks simtgades zaļumballe. Plānoti gan nav tikai danči, bet arī tikšanās un dažādi pasākumi ar vietējo un viesmākslinieku piedalīšanos.

17. augustā Kuldīgas novada muzejā pasākums Bangertu pāris ielūdz ar mūziku, lavandām, uzkodām un vīnu.

No 18. līdz 25. augustam dažādās vietās Liepājā, kā arī Kuldīgā un Rudbāržos skanēs festivāls Via Baltica. Programmā paredzēti gan dažādi koncerti, gan Ērika Vilsona monoizrāde Mana Magadana, gan kino programma ar filmām Knutifikācija, Dziesmuvara un Ievainotais jātnieks. Festivāls tradicionāli izskanēs ar Senās uguns nakts koncertu Liepājas pludmalē, kur ar programmu Džezs dzied Aspaziju uzstāsies džeza vokāliste Beāte Zviedre.

24. augustā Ventspilī, noslēdzot vasaras sezonu, visi aicināti uz piektdienas pastaigu Iznāc vakara gaismā, lai izbaudītu pilsētas burvību un daudzveidīgu kultūras programmu dažādos pilsētas skvēros un parkos.25. augustā Staldzenes stāvkrasta pludmalē, Kolkā, Pāvilostā, Liepājā un citviet piekrastē notiks Senās uguns nakts. Tas ir vakars, kad iededz ugunskurus, simbolizējot apņemšanos rūpēties par Baltijas jūru, par dabas resursu saglabāšanu savai un nākamajām paaudzēm un atvadīšanos no vasaras.


25. augustā Kuldīgas pilsētas dārzā 3E jeb Eko, eho, etno. Netradicionāla mūzika, veselīga uztura meistarklases, radošas un vides izziņas darbnīcas.TEĀTRIS

5. augustā Kuldīgas pilsētas estrādē R. Blaumaņa joku luga No saldenās pudeles.

11. augustā Brocēnu vecajā estrādē Matkules amatierteātra izrāde Ģimenes. Galvas.MANTOJUMS

4. augustā ikviens mīļi aicināts uz lībiešu svētkiem Mazirbē, kur visas dienas garumā notiks dažādas aktivitātes. Tās sāksies ar dievkalpojumu Mazirbes baznīcā, būs arī Lībiešu gadagrāmatas 2018 atvēršana, animācijas filmas Prusaku princis pirmizrāde, deju koncerti, piemiņas brīži, muzicēs Līvõd sõbrā – Elīna Ose, Austris Kalniņš, komponists Uģis Prauliņš un viņa skaņu raksti, degs uguns raksti līvu krastā, bet svētki noslēgsies ar grupas Jūrkant muzicēšanu.

11. augustā Talsos norisināsies tradicionālais Dižmāras tirgus. Tajā šoreiz godā cels tomātus, tāpēc visas norises vienā vārdā nosauktas par tomātošanos. Paredzēti karstasinīgi ritmi un kaislīga mūzika kopā ar Inetu Rudzīti, uzjautrinoši un elpu aizraujoši cirka mākslinieku priekšnesumi, azartiskas Tomātu cīņas un titula Lieltomāts ieguvēja noskaidrošana. Bērniem būs iespēja veidot, krāsot un darināt radošajās darbnīcās, bet vecāki kopā ar šefpavāru Andri Jugānu varēs apgūt jaunas receptes tomātu pagatavošanā. Noslēgumā balle.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi