Aizvērt

Balle visiem vecumiem

2018. gada 15. augustā, 00:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Balle visiem vecumiem
Lai arī Kuldīgas Pilsētas estrādē sanākušo nebija daudz, jautrības netrūka. Priekšplānā jautrā dejā griežas Dagnija un Atis Dīriņi.
Foto: Aivars Vētrājs
Latvijas simtgades zaļumballē 100 dienas pirms valsts dzimšanas dienas, lietum ik pa laikam klīdinot dejotājus, mūspusē lustējās arī Alsungā, Skrundā, Kuldīgā un Vārmē.
Zaļumbaļļu tradīcija Latvijā zināma kopš 19. gadsimta otrās puses, kad, dibinoties biedrībām un dažādām sabiedriskām organizācijām, arvien vairāk notika izrīkojumi brīvā dabā. Ļaudis sanāca kopā parkos, birzīs, upju līčos, pļavās, gravās, pilskalnos un pilsdrupās. Līdz Otrajam pasaules karam zaļumballes notika teju katru nedēļas nogali, parasti sestdienās pēc darba, bieži vien svētdienās un dažādos svētkos, rakstīts starpnozaru mākslas grupas Serde izdotajā tradīciju burtnīcā Zaļumballes. Pēckara gados tās rīkoja kolhozi.

„Īsta zaļumballe ir tāda, kā padomju laikos svinēja Jāņus. Klāts galds, mūzika un dejas līdz rītam,” atceras Atis Dīriņš, viens no balles apmeklētājiem sestdien Kuldīgā. Viņš ar sievu Dagniju bieži uz tām neejot, bet, ja esot iespēja, izmantojot. Dīriņi atzīst, ka zaļumballes rīkošana visā Latvijā ir labs veids, kā svinēt valsts dzimšanas dienu, bet labākas tās tomēr esot bijušas agrākos laikos, kad zem kājām dejotājiem bija zāle, nevis glīts asfalts.

Mārīte Reiha uz savu pirmo zaļumballi gājusi pēc astotās klases. Toreiz tās notikušas ik nedēļas nogali, un joprojām viņai šķiet, ka tām piemērotākā ir kādas lauku kapelas mūzika. „Neesmu tajā vecumā, kad būtu pa ballēm jāstaigā, bet zaļumballēs vienuviet var priecāties visi vecumi, tādēļ arī es esmu šeit,” saka M.Reiha.

17. augustā 20.00 valsts simtgades zaļumballe būs arī Padures muižas parkā. Tajā spēlēs grupa Zelta kniede.
Komentāri
iks
2018. gada 22. augustā, 13:28
Līdz rītam, tas ir ļoti prasti!
Kulturāli cilvēki 3, augstākais 4 stundas un ir pietiekoši.
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi