Aizvērt

No mazās Idas līdz režisorei

2018. gada 17. augustā, 07:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
No mazās Idas līdz režisorei
Madara Dišlere ar meitu Paulīni vēro kopīgi radīto filmu. Ar viņām arī uzticamā pavadone – mopsīte Frīda.
Foto: Aivars Vētrājs
„Ja cilvēks grib kaut ko radīt un vienlaikus sevi sargāt, var nesanākt labs rezultāts. Tev ir jābūt drosmīgam un ir jāatkailinās,” par filmu „Paradīze ’89”, kas balstīta viņas bērnības atmiņās, saka tās režisore Madara Dišlere.
Kāpēc kādai lomai neizvēlējāties meitu Paulīni?

M.Dišlere: – Es to varēju, bet pragmatiski izlēmu nedarīt. Tas tomēr ir darbs. Sapratu, ka pret savu bērnu filmēšanas laukumā izturēšos citādāk, man būs grūtāk nekā ar citiem bērniem. Meita, protams, prasīja, kāpēc viņu ne. Izstāstīju savus apsvērumus, viņa to pieņēma. Tā kā filma domāta ģimenei, meitas padomi un viedoklis man bija ļoti svarīgs. Piemēram, uz lietuviešu puiša lomu bija divi kandidāti. Man šķita, ka es vēlos tumšmataino puisi, nevis to, kas redzams filmā. Mazā aktrise Paula filmēšanas provēs izmēģināja ar abiem, es viņai prasīju, ar kuru labāk spēlēt. Viņa atbildēja – noteikti gaišmataino. Mājās Paulīnei parādīju abus materiālus. Arī viņa teica, ka jāņem gaišmatainais. Sapratu, ka meitenes jāklausa.

Intervija 17. augusta Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi