Aizvērt

„Mēs esam aktīvi, un tādiem mums ir arī jābūt!”

2018. gada 29. augustā, 06:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
„Mēs esam aktīvi, un tādiem mums ir arī jābūt!”
Pasākums ir kupli apmeklēts, jo ieradušies seniori no Skrundas novada, ciemiņi no Alsungas, Pampāļiem, Novadniekiem un Aizputes.
Foto: Anna Bivbāne
„Šogad senioru dārza svētkiem veltīta ziedu tēma "Nāc par puķi vakarā" un pirmo reizi noteikts arī ģērbšanās stils, kādā jāierodas uz pasākumu,” skaidro Skrundas kultūras nama menedžere Liene Krūmiņa.
Pasākums jau ir kā tradīcija, pirmo reizi tas tika rīkots pirms trīs gadiem, kad Skrundai tika svinēta 20. jubileja un katru mēnesi 23. datumā tika rīkots kāds pasākums. „Augusts ir mēnesis, kad dārza darbi ir apdarīti un ir brīvāks laiks, tad arī senioriem ir prieks satikties. Šo pasākumu apmeklē arvien vairāk cilvēku,” saka L.Krūmiņa. Muzicēja grupa Ēnas, tika lasīta dzeja, spēlētas atjautības spēles, dejots un dziedāts.

Dalībniece Emerita Kņūtiņa ir piedalījusies katru gadu, lai satiktu draugus, parunātos, uzdziedātu un padejotu. „Mēs esam aktīvi, un tādiem mums ir arī jābūt! Viens otru velkam ārā no mājām,” viņa saka. Skrundas senioru kluba Ceriņi vadītāja Dzidra Vjaksa stāsta, ka klubā darbojas aptuveni 80 cilvēku, no kuriem 40 ir aktīvi. Klubiņš darbojas 15 gadus, un pa šo laiku ir radušās tradīcijas, kā jubilāru sveikšana apaļās un pusapaļās jubilejās. Arī šoreiz dārza svētkos sveica gaviļniekus. „Uz svētkiem esam ielūguši draugus no Alsungas, Pampāļiem, Novadniekiem un Aizputes. Pasākums ir kupli apmeklēts, jo šeit ir seniori no visa Skrundas novada.” Pa šiem gadiem D.Vjaksa novērojusi, ka galvenais ir gatavošanās un gaidīšanas process. „Pasākums ir ar groziņiem un noteiktu ģērbšanās stilu, tāpēc savā starpā pirms tam sazvanījāmies un domājām, kā ierasties, ko celt galdā. Mums ir arī seniori ar pārvietošanās ierobežojumiem, bet mēs viņiem teicām, lai ierodas, jo par viņiem parūpēsimies. Man prieks, ka kultūras nama meitenes katru reizi izdomā ko citu, lai ir interesantāk.” Dzidra min, ka ciemiņi, kas šeit sabrauc, aicina uz pasākumiem pie sevis. Pirmo reizi ieradīšoties draugi no Alsungas un Novadniekiem. „Parasti pie citiem braucam ar lielo autobusu, un mums garlaicīgi nav! Cik pats būsi aktīvs un pozitīvs, tik arī viss notiksies un būs!”

L.Krūmiņa pasākumu uzskata par domu un ideju apmaiņas vietu, kur iespēja iegūt pat kādu jaunu konservēšanas recepti. Plānojot uz priekšu, Lienei radusies doma uzaicināt aktieri, lai apmeklētājiem vēl vairāk kaut kas tiek dvēselei.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: