Aizvērt

Seti uzņem viesus atklātajās kafejnīcās

2018. gada 3. septembrī, 01:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Seti uzņem viesus atklātajās kafejnīcās
„Krīsas” saimniecībā Igaunijā viesi varēja ne tikai apskatīt īstu setu dzīvojamo māju, kas iekārtota kā muzejs, bet arī noskatīties tautas dejas, ko sievietes un vīrieši dejo atsevišķi.
Foto: Iveta Grīniņa
„Ēdiens ir ļoti svarīgs iemesls, lai tūrists izvēlētos vienu vai otru ceļamērķi, turklāt tas noteikti jāsaista ar stāstu,” tā organizācijas Setu tūrisms vadītāja Elina Priksa teica t.s. atvērto jeb īslaicīgo kafejnīcu (angl. „pop-up cafe”) pasākumā Igaunijā.
Augusta sākumā suitu uzņēmējas no Alsungas novada, Gudenieku un Jūrkalnes pagasta, kā arī Dundagas pārstāvji devās uz Igaunijas dienvidaustrumiem, lai vērtētu, kā ciemiņus uzņem seti.

Latvijas un Igaunijas pārrobežu projektā UNESCO – Tourism ir 12 partneri no suitu, lībiešu, setu un Kihnu salas kultūrtelpas, tā nolūks – šīs īpašās vietas padarīt par tūrisma galamērķiem. Trīs gadus būs pieredzes braucieni un citas aktivitātes, tiks veidoti informatīvi materiāli, tostarp Basu tautas namā taps vēsturiska ekspozīcija par suitu godiem, bet nākamvasar atvērtās kafejnīcas jārīko suitu saimniecēm. Vienu variantu viņas redzējušas Kihnu salā.

Pieredzes stāsti no Igaunijas 3. septembra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi