Aizvērt

Dzeja izved pilsētā

2018. gada 14. septembrī, 08:00
Raksta autors: Kristīne Āboliņa
Dzeja izved pilsētā
Kuldīgas Centra vidusskolas 8.b klases komandas "Krekerīši" viszinošākais ielu pazinējs Mārtiņš Skrickis filmē, kā Sabīne Bergholce lasa dzeju par Kuldīgu. Attēlā arī Agate Stucere un Lilu Šimpermane.
Foto: Aivars Vētrājs
Ar spēli "Orientēšanās dzejā" Kuldīgas novada 7.–9. klašu skolēni atklājuši Kurzemes dzejas un mākslas dienas, kas šogad notiek pie mums.
Trešdien to izspēlēja 11 pilsētas komandas, pārstāvot Kuldīgas Centra vidusskolu (KCV), Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolu un V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolu. Vakar dzejā orientējās piecas komandas no Laidu, Turlavas, Vārmes un Z.A.Meierovica Kabiles pamatskolas.

Skolēniem tika iedotas lapas ar dzejoļiem par Kuldīgu vai kādu tās vietu un karte ar 16 kontrolpunktiem. Atrodot tos, jāpiemeklē dzejolis, kas raksturo šo vietu, un tas jānolasa, tikmēr citam šis process jānofilmē ar telefonu.

Spēles uzdevumus aizrautīgi izpildīja arī KCV 8.b klases audzēkņu komanda Krekerīši: Lilu Šimpermane, Agate Stucere, Sabīne Bergholce, Viktorija Poriņa un Mārtiņš Skrickis. Viņi pētīja karti, meklēja kontrolpunktus un kopā domāja, kurš dzejolis vislabāk piestāvētu atrastajai vietai. L.Šimpermane, kura parasti šādos pasākumos nepiedaloties, priecājās, ka dota šāda iespēja: „Man patika viss – staigāt, būt kopā ar citiem. Labprāt piedalīšos vēl, taču tikai ar klasesbiedriem.”

Liepājas ielā apskatāmi novada skolēnu darbi konkursā Mana Latvija. Audzēkņi fotografēja un par attēlā redzamo uzrakstīja dzejoli vai miniatūru. No šiem darbiem radīts video, ko plašāka publika redzēs rīt Kurzemes dzejas un mākslas dienu noslēgumā.

Arī pirmsskolas bērni piedalās svētkos. Viņu uzdevums ir atrast latviešu dzejnieka dzejoli un izveidot attēlu no dabas materiāliem. Neatkarīga žūrija balsos par savu simpātiju. Tiks piešķirta gan pašvaldības kultūras nodaļas, gan bērnu un jauniešu centra simpātiju balva.


Vairāk 14. septembra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: