Aizvērt

Rakstnieku satiek vaigā

2018. gada 17. septembrī, 00:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Rakstnieku satiek vaigā
Rakstnieks un ilustrators Mārtiņš Zutis pie 4. klases bērniem Skrundā. Bērni aizpildīja darba lapas un kopā veidoja zīmējumu stāstu.
Foto: Anna Bivbāne
Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītajā projektā "Rakstnieks satiek lasītāju" Skrundas vidusskolas 4. klases skolēni tikās ar rakstnieku un grāmatu ilustratoru Mārtiņu Zuti.
Kā stāsta M.Zutis: „Katru reizi pieslīpēju programmu, ko ar bērniem pārrunāju, jo ir interesanti klausīties stāstus, saprast, par ko un kā viņi domā, kādas ir viņu pirmās atmiņas. Ir jauki, ja kādam iedodu grūdienu veidot stāstus, kā arī norādes, ar ko sākt. Es ceru viņus iedrošināt arī sākt zīmēt.

Mārtiņa daiļrades pazīstamākā grāmata ir atjautīgais bilžu stāsts Nenotikušais atklājums. Aicinājumu ilustrēt bērnu grāmatas saņēmis, darbojoties dzejas bilžu grāmatā Bikibuks, bet ar komiksu kultūras žurnālu KUŠ! nonācis bērnu literatūrā. „Bērniem mācu, ka radošajā procesā vajag iezīmēt sākumu un beigas, tomēr praksē tas viegli nav. Grāmatas ir vienvirziena komunikācija, tāpēc šādās reizēs ir labi lasītājus redzēt.”

Skrundas bērnu bibliotēkas darbiniece Ligita Danenberga stāsta, ka pasākums notiek ceturto rudeni. „Tikšanās ļauj iepazīt jaunos rakstniekus, šoreiz arī mākslinieku. Mārtiņa grāmatu Nenotikušais atklājums daļa skolēnu jau iepazinuši, jo 2015. gadā tā tika iekļauta Bērnu žūrijas darbu klāstā un lasītāju balsojumā tā bija trešā interesantākā.” L.Danenberga uzsver, ka rakstniekus aicina ciemos pie dažāda vecuma skolēniem, lai lasītāji redzētu rakstniekus kā reālas personības.

4. klases skolniecei Sabīnei Farnastei licies interesanti atnākt un redzēt, kāds tad rakstnieks izskatās. „Mārtiņš Zutis iemācīja, ka ikviens var ilustrēt to, kas viņam padomā. Man šādi pasākumi patīk, tagad gaidu nākamo.” Klases audzinātāja Sarmīte Veita stāsta, ka bērniem ikdienā jāraksta domraksti un attēlu apraksti un šāda tikšanās ļauj smelties pieredzi. „Viņi iemācās strādāt grupā, klausīties, ko stāsta svešs cilvēks, rodas idejas turpmākajiem darbiem. Mums patīk, ka tiekam aicināti uz bibliotēku. Te apmeklējam visus pasākumus, jo bērnos tie veicina radošumu.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi