Aizvērt

Kurzemes Gada balva fotogrāfijā

2018. gada 4. novembrī, 20:38
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Kurzemes Gada balva fotogrāfijā
Foto: Lāsma Reimane
Pirmo Kurzemes fotodienu Gada balva fotogrāfijā aizceļoja uz Talsiem, bet arī kuldīdznieki nevar justies apdalīti.
Sestdien ar divu izstāžu atklāšanu Kuldīgas Mākslas namā un diskusijām par fotogrāfiju pirmo reizi Kurzemē notika piecu fotoklubu rīkotais fotodienu pasākums. Kuldīgas kluba Divas upes vadītājs Artis Gustovskis pastāstīja, ka kopā sanākuši Liepājas klubu Fotast un Liepājas pozitīvs, Talsu fotokluba, kluba Moments no Ventspils un Divu upju vadītāji, lai vienotos, ka turpmāk katru gadu vienā no Kurzemes pilsētām notiks Kurzemes fotodienas un tiks pasniegtas balvas. „Var teikt, ka šis ir slēgts pasākums – tikai kurzemniekiem,” smejas A.Gustovskis. Viņš atzina, ka kuldīdznieki, uzņemoties rīkot pirmo pasākumu, mēģināja piedāvāt modeli, kā to veidot, bet gan jau pēc pirmās reizes tikšot izvērtēts, kas izdevies un kas ne. Mākslas nama pirmā stāva zālē izlikti jau septembra beigās Kuldīgā notikušajā plenērā tapušie darbi, bet otrajā stāvā apskatāmas konkursa fotogrāfijas par tēmu Ceļojums. Šoreiz konkursa darbus pēc Eirovīzijas principiem vērtēja paši klubu dalībnieki ar noteikumu, ka savējiem balsis piešķirtas netiek, turklāt citu klubu fotogrāfiju autori nav zināmi – ir tikai numuriņi. Nākamgad pasākumu rīkos ventspilnieki un konkursa tēma būs cita, kā arī tiks spriests, kā izvērtēšanu padarīt saprotamāku.

Tomēr arī pirmais pasākums amata brāļiem gāja pie sirds. Kā tēlaini atzina ventspilnieki: vulkāns ir izvirdis pašā Kurzemes centrā – Kuldīgā, bet lava ar laiku pārņems visu Latviju. Savukārt talsenieki piesauca Kuldīgas fotogrāfu Modri Rubeni, kurš jau 1984. gadā rīkoja līdzīgus pasākumus ar nosaukumu Kuldīgas pavasaris. Talsu fotokluba vadītājs Uldis Balga teica, ka vēl tagad atceroties koka namiņu Ļeņina (tagad Liepājas) ielā 3, kad visi aizsāka to, kas šobrīd Kuldīgā apstiprinājies. Pasākuma dalībnieki vienojās, ka pēc gadiem, kad Kurzemes fotodienas jau būs kļuvušas par tradīciju, būšot viegli atcerēties to rašanās gadu – tas noticis tad, kad Latvijai svin simtgadi.

Par iespējām fotoklubu dalībniekiem piedalīties dažādos konkursos, kā arī par fotodzīvi kopš pagājušā gadsimta 80. gadiem pastāstīja U.Balga, bet profesionālie fotogrāfi Ilmārs Znotiņš un Raimo Lielbriedis uzsvēra, cik nozīmīgi ir ne tikai fotografēt, bet ar bildi stāstīt stāstu un kritiski lūkoties uz rezultātu.

Kuldīdznieks Jānis Krasts, kurš visas fotogrāfijas no digitālās formas sagatavoja izstādei, lai tās ir apskatāmas, piešķīra savu simpātiju balvu Fotast dalībniekam Raitim Karlsonam, bet, kad pats saņēma atzinību no Ventspils fotokluba, jutās ļoti aizkustināts. Arī talsenieki uzteica J.Krasta veikumu citā fotogrāfijā, kas tapusi 10 kilometru augstumā, lidojot lidmašīnā. Abi Liepājas klubi savas simpātijas izrādīja kuldīdznieka Indara Vētrāja veikumam, bet kuldīdznieki – Edgara Lāča no Talsiem fotogrāfijai. Pie E.Lāča aizceļoja arī pasākuma dalībnieku simpātiju balva, kas tika noteikta uz vietas.

Savukārt, summējot visus punktus, pirmajā trijniekā izvirzījās U.Balga, liepājniece Ludmila Šmite no Fotast un A.Gustovskis. Viņi saņēma arī naudas balvas, ko apsolīja izmantot tikai ar fotogrāfiju saistītām lietām.Fotoizstādes Kuldīga – pilsēta ar dvēseli un Ceļojums Kuldīgas Mākslas namā skatāmas līdz Ziemassvētkiem.
Vēl apskatāmas Kurzemes fotodienu izstādes:
• Ventspils kluba Moments un Kuldīgas kluba Divas upes izstāde pēc plenēra Divas Pārventas Pelču pilī;
• Talsu kluba izstāde Kolekcija 17/18 Kuldīgā, Pilsētas laukumā 2 (3. stāvā);
• Jāņa Krasta personālizstāde Panorāmas SIA Rezerve autogalerijā, Kuldīgā, Ēdoles ielā 54.1. vieta. Uldis Balga. Tuksnesis.2. vieta. Ludmila Šmite. Vilciens.3. vieta. Artis Gustovskis. India.Kluba Liepājas pozitīvs simpātiju balva. Indars Vētrājs. Kāds vīrs...Skatītāju un Divu upju simpātiju balva. Edgars Lācis. Skatiens.Kluba Moments simpātiju balva. Jānis Krasts. Kaulu bilde.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: