Aizvērt

Kuldīgas novada muzejs – bez maksas

2018. gada 16. novembrī, 15:45
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Kuldīgas novada muzejs – bez maksas
Turpmāk Kuldīgas novada muzeju jebkurš varēs apmeklēt bez maksas, un pirmā diena būs 18. novembris.
„Vēlamies kultūrvēsturiskās vērtības tuvināt sabiedrībai, un galvenā auditorija ir vietējie iedzīvotāji. Turklāt ļoti patīkami, ka šo dāvanu varam pasniegt tieši Latvijas dzimšanas dienā,” tā par šo lēmumu saka iestādes direktors Eduards Dambergs. Viņš gandarīts, ka iniciatīvu atbalstījusi novada dome, un uzsver, ka 1,50 eiro ieejas maksa bijusi simboliska. Savukārt novada skolēniem ieeja vienmēr bijusi par velti, bet pensionāriem, studentiem un daudzbērnu ģimenēm dota atlaide.
Šāda prakse vērojama ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. Zviedrijā pieņemti likuma grozījumi, ka lielākajai daļai valsts muzeju jābūt bezmaksas, līdzīgi ir arī Francijā, Anglijā, Spānijā un citviet.
„Muzejs ir bezpeļņas iestāde, ko finansē pašvaldība,” skaidro E.Dambergs. „Mēs varam gūt tikai papildu ienākumus saimnieciskām vajadzībām vai attīstībai. Taču esam izdomājuši, kā apmeklētājiem piedāvāt ko vairāk.” Ieņēmumus uzturēšanai muzejs plāno palielināt, piedāvājot gida un citus pakalpojumus, piemēram, tematiskos pasākumus. Plānots ieviest arī jaunus piedāvājumus. Nākamgad muzejā būs suvenīru tirdzniecība.
18. novembrī no 10.00 līdz 17.00 ikviens aicināts muzejā dalīties priekā par valsts gadadienu. Varēs apskatīt ekspresizstādi Latviešu raksti, kā arī Latvijas simtgades izstādes Armija. Mākslas foto un Vienoti dziesmā, dejā un sirdī.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: