Aizvērt

„Uz jubileju ar tingeltangeli? Nekad!”

2018. gada 25. novembrī, 10:42
Raksta autors: Inguna Spuleniece
„Uz jubileju ar tingeltangeli? Nekad!”
„Režisors bez saviem aktieriem nav nekas,” atzīst Kuldīgas amatierteātra režisore Dace Priede.
Foto: Lāsma Reimane
„Teātris Kuldīgā ir jau 107 gadus, bet manā vadībā – kopš 1988. gada 18. novembra,” saka režisore Dace Priede, kura Kuldīgas amatierteātra 30. jubilejā iestudējusi nopietnu lugu.
24. novembra vakarā svētki sākās ar pirmo sniegu gan uz ielas, gan kultūras centra skatuves – amatierteātris viesus sveica ar Astras Mekleres lugu Pirmais sniegs par bijušo skolasbiedru attiecībām.

Dace atzinās, ka nu jau var atļauties sevi saukt par kuldīdznieci, jo tikpat gadu, cik nodzīvots dzimtajā Rīgā, pagājuši arī šeit. Viņa uzsvēra, ka režisors bez aktieriem un skatītājiem nav nekas, tādēļ teica paldies visiem, ar ko kopā strādājusi. Viņa īpaši sumināja Daci un Aigaru Blūmus un Elmāru Derzāvi – savējos, kuri te ir kopš amatierteātra pirmsākumiem. Daiga un Māris Freibergi nospēlējuši Džeinu un Ročesteru Džeinā Eirā, tad Mariju un Jāzepu, bet pēc tam apprecējušies. Tas nebūt neesot vienīgais pāris, kas izveidojies uz skatuves dēļiem. Jubilejā tika pieminēti arī mūžībā aizgājušie aktieri. Paldies par atbalstu un paciešanu saņēma Daces ģimene un kultūras centra kolēģi. Savukārt tagadējie un bijušie aktieri, viesi no kaimiņu teātriem un skatītāji teica paldies, ka Dace Kuldīgā darbojas, ka ir gods būt kopā un piedalīties daudzās viņas avantūrās.

Jautāta, kādēļ teātra dzimšanas diena tiek svinēta ar ļoti nopietnu lugu, Dace atbild: „Uz jubileju ar tingeltangeli? Nekad!” Pirmais sniegs jau iestudēts pirms 14 gadiem. Toreiz skates žūrija esot iestudējumu iznīcinājusi: „Pirmais sniegs ir kā Fēnikss – tas atdzimis no pelniem. Es esmu kļuvusi vecāka un gudrāka, arī kolektīvs pašlaik ļoti spēcīgs.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: